Справа № 2п-1768/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
“17“ вересня 2010 року Шевченківський районний суд м.Львова у складі:
головуючої – судді ЛУЦІВ-ШУМСЬКОЇ Н.Л.
при секретарі ТИМКОВИЧ С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 21.04.2010р. звернулася до суду з позовом, в якому просить винести рішення про стягнення з відповідача ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1., в твердій грошовій сумі 500грн. щомісячно до досягнення нею повноліття. У позові вказує на те, що відповідач з жовтня 2009 року проживає окремо від неї та дитини, допомоги на її утримання добровільно не надає.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, покликаючись на обставини наведені в заяві. Просить позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоч про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що стверджується повідомленням про вручення поштового відправлення і відмітками в журналі вихідної кореспонденції суду. Відомостей про причину його неявки немає. Суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи та постановити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши зібрані по справі докази, з’ясувавши дійсні обставини справи, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову з таких мотивів.
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позивачка з дитиною проживають окремо від відповідача.
Дитина знаходяться на утриманні позивачки. Участі в її утриманні відповідач не приймає. З пояснень позивачки з жовтня 2009р. відповідач не надає їй коштів на утримання дитини.
Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України кожен з батьків повинен утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Даний обов’язок не залежить від матеріального становища батьків.
Суд вважає за необхідне визначити щомісячний розмір аліментів, який відповідач зобов’язаний сплачувати на утримання дитини.
Позивачкою не подано підтвердження про необхідність щомісячного витрачання коштів на утримання дитини в сумі 500грн. на місяць, яку вона просить стягнути з відповідача. Також не подано доказів на підтвердження матеріального становища відповідача та його можливості сплачувати аліменти у вказаному позивачкою розмірі.
При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальне становище сторін, відсутність у відповідача інших неповнолітніх дітей. Суд також виходить із затвердженого прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку та вважає, що з відповідача слід стягнути в користь позивачки аліменти на утримання дитини починаючи з 21.04.2010р. щомісячно в сумі 350грн., яка підлягає індексації відповідно до закону, до досягнення дитиною повноліття.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає позов підставним, таким що підлягає до часткового задоволення.
Відповідно до ст.367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів за 1 місяць.
Керуючись ст.ст.8,10,11,57,58,60,88,209,212,213,215,224,226,367 ЦПК України, ст.ст.180, 181,182,184,191 Сімейного кодексу України, суд, –
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, в користь ОСОБА_1, 1980р.н., аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1., щомісячно в сумі 350грн., яка підлягає індексації відповідно до закону, починаючи з 21 квітня 2010р. і до досягнення дитиною повноліття.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів за один місяць в сумі 350грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір по справі 51грн. в доход держави та в користь ТУ ДСА України у Львівській області 120грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Шевченківський районний суд м.Львова шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
СУДДЯ Н.Л. ЛУЦІВ-ШУМСЬКА