Справа № 2 – 1692/2010
УХВАЛА
09 вересня 2010 року Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Байбари Г.А.,
при секретарі Білицькій О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Дніпродзержинська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дніпровської районної ради м.Дніпродзержинська про нарахування та виплату соціальної допомоги по догляду за дітьми до досягнення трирічного віку,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дніпровської районної ради м.Дніпродзержинська з доданими до неї документами, в якій вона просить зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дніпровської районної ради м.Дніпродзержинська перерахувати та сплатити їй державну допомогу по догляду за дітьми, що дорівнює прожитковому мінімуму для дітей віком до 6-ти років, встановлений Законом України «Про державний бюджет», а саме – на доньку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за період з 09.07.2007 року по 16.12.2007 року, на сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 29.05.2010 року, а також судові витрати по справі.
Згідно ч.2 ст.158 ЦПК України суд розглянув справу за відсутністю сторін, оскільки позивач надала заяву про розгляд справи за її відсутності, а відповідач направив на адресу суду клопотання про розгляд справи за відсутності їх представника.
Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010 визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про внесення законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI, а саме: п.2 розділу І: «п.3 ч.1 ст.18 КАС України (Відомості Верховної Ради України, 2005 року, №№ 35-37, ст..446) виключити»; п.2 розділу ІІ: «Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за п.3 ч.1 ст.18 КАС України. Адміністративні позови, апеляційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених п.3 ч.1 ст.18 КАС України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства». Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), п.2 ч.1 ст.15 ЦПК України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI. Положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 рок № 1691-VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
п.2 ч.1 ст.15 ЦПК України в редакції Закону України від 18.02.2010 року було визначено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.
Оскільки зазначена норма закону визнана неконституційною, заявлені в позовній заяві ОСОБА_1 вимоги не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст.ст. 15, 205 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дніпровської районної ради м.Дніпродзержинська про нарахування та виплату соціальної допомоги по догляду за дітьми до досягнення трирічного віку.
Роз’яснити позивачу його право звернутися до суду з аналогічним позовом в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі протягом п’яти днів з дня отримання ухвали апеляційної скарги, з направленням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Байбара Г.А.