Справа 2-8676-10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 вересня 2010 року Дзержинський міський суд Донецької області у складі:
судді: Андреєва В.В.
при секретарі: Петровій С.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дзержинська Донецької області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Дзержинської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
06.09.2010р. ОСОБА_1, звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. В обґрунтування своїх вимог зазначив, що 25.06.2004р. його батько ОСОБА_2 склав заповіт про те,що усе його майно,з чого б воно не складалося та де б воно не знаходилось і в загальному на все те, на що він за законом буде мати право, і що буде йому належати на момент смерті,він заповідає мені. ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2,що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1.
Після смерті батька ОСОБА_2, залишився будинок, що йому належав за правом власності, розташований за адресою: АДРЕСА_1
Крім позивача нікого з осіб, маючих право на спадщину вказаного будинку, на теперішній час немає.
Вважає, що строк на прийняття спадщини пропущений ним з поважної причини, та просить визначити додатковий строк, який є достатнім для надання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач позов підтримав.
В судове засідання відповідач не прибув, але надав до суду заяви з проханням справу розглянути за його відсутністю, не заперечував проти визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку про доцільність задоволення вимог позивача, оскільки вони обґрунтовані та доведені матеріалами по справі, а саме: копією заповіту, копією свідоцтва про народження ОСОБА_1 копією свідоцтва про смерть ОСОБА_3; копією реєстраційного посвідчення на домоволодіння;
Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, що починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для подання заяви на прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд знаходить, що доводи позивача про поважність пропуску строку для прийняття спадщини заслуговують на увагу, а тому вважає можливим подовжити строк для прийняття спадщини на три місяці.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,11,60,212 ЦПК України, ст. 1272 ЦПК України,-
В И Р І Ш И В:
Встановити ОСОБА_1 додатковий строк в три місяці з дня набрання чинності рішення суду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення
Суддя: