Судове рішення #11319620

Справа № 2-3965/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М' Я М   У К Р А Ї Н И

23 липня 2010 року     Ровеньківський міський суд Луганської області

в складі :  головуючого судді Шумченко Л.В.,

                при секретарі -        Скірневській Т.Б.,

розглянувши  у відкритому судовому засіданні у залі суду  в місті Ровеньки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на  дитину, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач  звернулася до суду  з позовом, у якому зазначила, що вона перебувала у зареєстрованому шлюбі зі відповідачем з 27 квітня 1991 року. 05 лютого т2008 року шлюб між ними розірвано. Від шлюбу вони мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. На теперішній час дитина мешкає із нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач не турбується про матеріальне забезпечення сім’ї, матеріальну допомогу на утримання та виховання дитини надає нерегулярно. Зараз вона мешкає разом із дитиною і вона знаходиться на її утриманні. Відповідач працює, стягнень не має. Таким чином відповідач має можливість надавати дитині матеріальну допомогу. Просила стягнути з відповідача на її користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі ј частини його заробітку щомісячно, починаючи із дня звернення до суду і до досягнення сином повноліття.

Позивач у залі судового засідання підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач у залі судового засідання визнав заявлені позовні вимоги у повному обсязі.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали  справи, суд  вважає, що позов підлягає  задоволенню  з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно свідоцтву про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с.5).

05 лютого 2008 року відділом реєстрації актів громадянського стану міста Ровеньки Луганської області було зареєстровано розірвання шлюбу між ОСОБА_2 та ОСОБА_5, за актовим записом № 42 (а.с. 3)

Як убачається із довідки, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, за адресою: АДРЕСА_1, мешкає разом із ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 4)

Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

В судовому засіданні було встановлено, що відповідач матеріальної допомоги на утримання неповнолітнього сина  - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в повному об’ємі не надає.

Беручи до уваги, що відповідач не надає позивачці матеріальної допомоги на утримання неповнолітнього сина , суд вважає, що позов заявлено обґрунтовано, його було підтверджено протягом судового засідання, тому він підлягає задоволенню.

Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України, при визначенні розміру аліментів враховує стан здоров’я та матеріальне становище  дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, та інших обставин, що мають істотне значення.

У судовому засіданні встановлено, що інших утриманців відповідач не має.

З відповідача також підлягає стягненню  судовий збір на користь держави в сумі  51 гривня, та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи

Відповідно до ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,60, 212-215,367 ЦПК України, ст.

ст. 180-183 СК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на  дитину задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН НОМЕР_1, працює: працює: Луганське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів, який мешкає за адресою: АДРЕСА_2, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, на утримання неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  у розмірі ј частини всіх видів його заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, від дня подання позовної заяви – 21 червня 2010 року, до досягнення сином повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН НОМЕР_1, судовий збір на користь держави у розмірі 51 гривня.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН НОМЕР_1, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі  120 грн.

Відповідно до ст.367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо  буде подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана  протягом наступних двадцяти днів, рішення суду набирає  законної сили після закінчення цього строку.

Заява на апеляційне оскарження може бути подана до Ровеньківського міського суду протягом  десяти  днів з дня його проголошення.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Ровеньківський міський суд протягом  двадцяти  днів зі дня подачі заяви на апеляційне оскарження.

С У Д Д Я  -                             Л.В. Шумченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація