Судове рішення #11319357

    Справа № 2-3313

      2010 р.    

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження у справі,

так як не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства

   

04 жовтня 2010 р. Суддя Залізничного районного суду м. Львова Боровков Д.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова про стягнення недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії «Дітям війни»,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача недоплачену щомісячну соціальну допомогу у розмірі 3753 грн. 30 коп.

Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо  захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Пункт 2 частини першої статті 15 ЦПК виключено на підставі Закону України N 2453-VI  від 07.07.2010.

Зі змісту ч. 2 ст. 17 КАС України  юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією  та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Крім того,  рішенням Конституційного Суду України №19-рп/2010 від 09.09.2010 р. визнано такими, що не відповідають Конституції України, окремі положення Закону України №1691-VI від 18.02.2010 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних з соціальними виплатами" та Цивільного процесуального кодексу України. Зокрема, передбачено, що з дня ухвалення вказаного рішення втрачають чинність положення законодавства, якими розгляд спорів,   пов'язаних із соціальними виплатами, було віднесено до підвідомчості судів загальної юрисдикції, і провадження у таких справах передбачалось здійснювати в порядку цивільного судочинства.

За наведених обставин, починаючи з 09.09.2010 р. змінена процедура розгляду справ, пов'язаних із соціальними   виплатами. Відтепер зазначена категорія спорів підлягає вирішенню адміністративними   судами у порядку визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Судом встановлено, що позивач звернувся з відповідним позовом до управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова, яке є суб'єктом владних повноважень.

 Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.

Керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України,

ухвалив:

Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження за його позовом до управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова про стягнення недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії «Дітям війни» та роз’яснити позивачу, що він має право звернутись до відповідного адміністративного суду з даними позовними вимогами у порядку, передбаченому КАС України.  

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Залізничний районний суд м. Львова шляхом подачі в 5- денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:

    Оригінал ухвали.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація