Судове рішення #11314480

                                                               Справа № 2-1089/10р.

                                                                          Р І Ш Е Н Н Я                                  

                        І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

29 вересня   2010 року                   Бериславський районний суд  Херсонської області

                                                               у складі  головуючого судді          Радченко С.В.

                                                               при секретарі                                   Глушковій Л.М.  

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Бериславі Херсонської області справу за позовом ОСОБА_1 до Львівської сільської ради про  визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання  права власності,  

                                                                        в с т а н о в и в :

               ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 25.01.2007 року між ним та ОСОБА_2, яка діяла від імені ОСОБА_3 на підставі довіреності від  04.11.2006р.,  було укладено договір купівлі-продажу  будинку з надвірними спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1. При укладанні угоди були погоджені всі істотні умови договору купівлі-продажу будинку, позивач передав довіреній особі ОСОБА_3 – ОСОБА_2 кошти за будинок і з 26 січня 2007 року став проживати в будинку і фактично володіти ним.      

    Через специфіку роботи позивач оформити купівлю-продаж будинку не встиг, а 04.11.2008 року повноваження   ОСОБА_2 на представництво інтересів ОСОБА_3 закінчилися. ОСОБА_3 виїхала на постійне місце проживання за межі України, де саме вона проживає невідомо, в с. Львове Бериславського району вона не приїжджає, тому позивач позбавлений можливості здійснити нотаріальне оформлення договору купівлі-продажу будинку і оформити право власності на нього.

  Просив   визнати дійсним договір купівлі-продажу будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1,    та визнати за ним права власності на  дане майно.                

               Позивач    в судовому засіданні на задоволенні позову наполягав з підстав, зазначених у заяві.  

               Представник відповідача в судове засідання не з’явився, в заяві на ім’я суду просив спаву розглянути у його відсутність, позов визнав.      

              Суд, вислухавши пояснення позивача,  дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.

    Згідно ст. 657 ЦК України договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

    Відповідно до ст. 220 ч.2 ЦК України,  якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується  письмовими доказами і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.            

    Судом встановлено, що 25.01.2007 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, яка діяла від імені ОСОБА_3 на підставі довіреності від  04.11.2006р.,  було укладено договір купівлі-продажу  будинку з надвірними спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1.   На підтвердження укладеної угоди позивач  передав    кошти в сумі 1100 доларів, що підтверджується розпискою (а.с. 9).   Даний будинок належав ОСОБА_3  на підставі  свідоцтва про право на спадщину за заповітом (а.с. 5).  

    Оскільки позивач повністю виконав угоду купівлі-продажу будинку, та позбавлений можливості   посвідчити угоду нотаріально, дану угоду слід визнати дійсною.  

                 Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів.

                 Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена законом.

              В силу ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також  у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.                    

        Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для    визнання договору купівлі-продажу будинку   дійсним та визнання за позивачем права власності на дане майно.

                 

 

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 220, 328, 392,657 ЦК України,   ст.ст. 10, 11, 73,  209, 212, 214-215  ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

    Позов ОСОБА_1   задовольнити.

               

              Визнати дійсним  договір купівлі-продажу будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1, укладеного між ОСОБА_1 та  ОСОБА_2.          

 

              Визнати за ОСОБА_1    право власності на будинок з надвірними спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1.  

 

                На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу  протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга  подається апеляційному суду через Бериславський районний суд. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги  рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

     

 

                    Суддя                                                                        С.В.Радченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація