Справа №2о-298/10
УХВАЛА
13 жовтня 2010 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Антонової Н.В. вивчивши заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа: ОСОБА_2 про встановлення факту належності фізичній особі на праві приватної власності частини квартири, -
в с т а н о в и в :
11 жовтня 2010 року до Голосіївського районного суду м. Києва надійшла заява ОСОБА_1, зацікавлена особа: ОСОБА_2 про встановлення факту належності фізичній особі на праві приватної власності частини квартири.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 п. 6 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає заяви про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Зі змісту заяви вбачається, що в даному випадку існує спір про право, зокрема те, що належність частин квартири на праві власності трьом особам, не була зареєстрована у визначеному законодавством порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до ч. 4 ст. 256 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право.
На підставі викладеного та керуючись ст. 256 Цивільно-процесуального кодексу України,
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: ОСОБА_2 про встановлення факту належності фізичній особі на праві приватної власності частини квартири.
Ухвалу суду разом із заявою та додатками до неї надіслати заявнику, роз'яснивши їй право звернення з даною заявою до суду в порядку позовного провадження.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів після її постановлення.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва з одночасним направленням апеляційної скарги особою, яка її подає, до Апеляційного суду м. Києва.
Суддя