Судове рішення #11312328

                                                                                                                Справа №2-798/2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем УКРАЇНИ

08 жовтня 2010 року

Ямпільський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді    Дзерина М.М.

за участю секретаря сз   Гулковської Т.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ямпіль цивільну справу за позовом  ОСОБА_2 до Ямпільської міської ради Вінницької області про визнання права власності на  квартиру,

В С Т А Н О В И В :

    Позивачка ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Ямпільської міської ради Вінницької області про визнання права власності на квартиру. Вказала, що  в 1991 році по АДРЕСА_1 було розпочато будівництво 30-ти квартирного житлового будинку. Будівництво велось за рахунок коштів дольової участі фізичних та юридичних осіб. Замовником даного будівництва виступило підприємство “Агромаш”, підрядником – підприємство “ПМК-25”. В 1993 році підрядник припинив будівництво на завершальній стадії. А у 1998 році підприємства підрядника та замовника визнано банкрутами. Для подальшого завершення будівництва дольовикам було запропоновано створити об’єднання власників квартир, але це неможливо було зробити в зв’язку з тим, що під час перевірки контрольно ревізійним управлінням в Ямпільському районі використання коштів замовником будівництва та підрядником, згідно акта було встановлено, що бухгалтерських документів про фактичні витрати підрядника на виконання робіт по будівництву 30-ти квартирного житлового будинку у підприємства “ПМК-25” не збережено, через що неможливо перевірити достовірність визначеної підрядником вартості робіт. Після неодноразових звернень позивача до різних органів влади та інстанцій про вирішення нашої проблеми, та на виконання ст.27 Житлового кодексу України, згідно якої “жила площа в будинках, споруджених із залученням у порядку пайової участі коштів підприємств, установ та організацій, розподіляється для заселення між учасниками будівництва пропорційно до переданих ними коштів”, виконавчий комітет Ямпільської міської ради 12.05.1999 року прийняв рішення №125 “Про проведення розподілу квартир в 30-ти квартирному житловому будинку АДРЕСА_1. На підставі даного рішення їй було видано ордер № 1243 на  вселення в двохкімнатну квартиру за АДРЕСА_1. Захищаючи своє право на власність вона вимушена звернутись до суду і просити суд визнати за нею право власності на квартиру.

         Позивачка ОСОБА_2, в судове засідання не з’явилась про день, час та місце судового розгляду справи повідомлена у порядку, встановленому ст.74 ЦПК України, надала суду письмову заяву у якій просить суд розглянути справу у її відсутність, позовні вимоги підтримує і просить суд їх задовольнити.

       Представник відповідача Ямпільської міської ради Вінницької області Боднар Олександр Володимирович в судове засідання не з’явився про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений у порядку, встановленому ст.74 ЦПК України, надав суду письмову заяву у якій просить суд розглянути справу у його відсутність, проти задоволення позову не заперечує.

      Судом встановлені такі обставини і визначені відповідно до них правовідносини.

       Із досліджених судом письмових доказів, які не суперечать один одному і підтверджують доводи позивача - Ордера № 1243, виданого на підставі рішення виконкому Ямпільської міської ради  від 26.04.2000 року № 87, встановлено, що позивачка на законних підставах  є жителем квартири АДРЕСА_1. Як встановлено із досліджених доказів – позивач був членом житлового кооперативу, вніс свій пайовий вклад в будівництво житлового будинку, однак  організація, яка була підрядником на виконання робіт по будівництву «Агромаш» визнана банкрутом. Як встановлено із доводів сторін, за наведених обставин відсутня бухгалтерська документація про витрати на будівництво, у зв’язку із чим міська рада не видає свідоцтва про право власності на квартиру позивачці.  

        Відповідно до ст.1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод  - кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.

       Відповідно до ст.47 Конституції України кожен має право на житло. Відповідно до ст. 55 Конституції України  позивачка має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до суду. Відповідно до ст. 382 ЦК України член житлового кооперативу або іншого товариства, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, надані йому в користування, набуває права власності на це майно.

      Відповідно до ст.392 ЦК України, підставою визнання за позивачкою права власності є обставини, що підтверджують наявністю у позивачки права власності чи іншого права на майно, а саме – на квартиру. Необхідною умовою захисту права власності шляхом його визнання служить підтвердження позивачкою своїх прав на вказану квартиру, що знайшло своє підтвердження дослідженими письмовими доказами та доводами сторін. Оскільки нерухоме майно знаходиться у володінні позивачки, її   право на це майно захищає презумпція правомірності фактичного володіння.

       Оцінюючи усі докази, що є у справі у їх сукупності, суд вважає позовну заяву обґрунтованою і такою, що підлягає до задоволення в повному обсязі.  

      Виходячи із наведеного та беручи до уваги ті обставини, які визнані сторонами і в порядку  ч.1 ст.61 ЦПК України не підлягають доказуванню, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог і має підстави для задоволення позову в повному обсязі.

       Керуючись   ст.ст. 10, 11, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України і на підставі ст. ст.55, 124 Конституції України, ст. ст. 27 і 58 Житлового кодексу України, ст.ст. 382, 386, 392 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В :

         Позовні вимоги задовольнити.

         Визнати за ОСОБА_2 право власності на двохкімнатну АДРЕСА_1    

    Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Ямпільський районний суд Вінницької області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів  з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення  судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення  

ГОЛОВУЮЧИЙ                     підпис                      М.М.ДЗЕРИН

Примітка: Дане рішення вступило у законну силу: «____»_________________________2010 року

З оригіналом вірно:

СУДДЯ ЯМПІЛЬСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ                                           М.М.ДЗЕРИН

СТАРШИЙ СЕКРЕТАР СУДУ                                                                         А.В.ПАТРАМАНСЬКА

  • Номер: 6/569/189/20
  • Опис: видачу дублікату та поновлення строку виконавчого документу
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-798/10
  • Суд: Рівненський міський суд Рівненської області
  • Суддя: Дзерин Микола Михайлович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.03.2020
  • Дата етапу: 30.03.2020
  • Номер: 2-798/10
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-798/10
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Дзерин Микола Михайлович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.08.2010
  • Дата етапу: 21.08.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація