УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-9783/2010 Головуючий у 1-й інстанції – Антонюк О.А.
Категорія –19/27 Доповідач – Петренко І.О.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2010 року
Колегія суддів судової палати по цивільним справам апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді – Петренко І.О.
суддів – Котушенко С.П., Романюк М.М.
при секретарі – Качур Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу судді Жовтневого районного м. Дніпропетровська від 30 квітня 2010 року про забезпечення позову Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Верус», ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості та грошових сум,-
В С Т А Н О В И Л А:
У квітні 2010 року позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Верус», ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості та грошових сум та з заявою про забезпечення позову.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 30 квітня 2010 року заяву Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» про забезпечення позову задоволено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу суду.
Перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених позовних вимог, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу задовольнити частково, ухвалу судді скасувати з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.151 ЦПК України суд за заявою осіб , які беруть участь у справі , може вжити заходи забезпечення позову. Таке забезпечення допускається на будь-якій стадії розгляду справи , якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Суддя , постановляючи ухвалу від 30 квітня 2010 року вказав на те , що заява про необхідність прийняття заходів про забезпечення позову є обґрунтованою , оскільки позивач впевнений , що за час розгляду справи відповідачами можуть бути вжиті заходи , направлені на відчуження майна та коштів з метою зробити неможливим виконання рішення суду стосовно стягнення заборгованості. В зв”язку з вище викладеним було накладено арешт на майно ОСОБА_2 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та кошти , що обліковуються на її рахунках в ПАТ КБ „Приватбанк” . Було накладено також арешт і на майно ОСОБА_3 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 та кошти , що обліковуються на рахунках відповідача в ПАТ КБ „ Приватбанк”.
Згідно до вимог ч. 3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути спів мірними із заявленими позивачем вимогами.
Однак , як вбачається з заяви про забезпечення позову і з оскаржуваної ухвали , вони складені без додержання вимог ЦПК , а саме не містять обґрунтування необхідності застосування видів забезпечення позову , в них не зазначено даних про наявність у відповідачів нерухомого майна , що належить на праві власності саме їм та його вартість , наявність іншого майна та його вартість, не вказані його родові признаки , данні про наявність у відповідачів розрахункових рахунків з наявними на них грошовими коштами.
При вище вказаних недоліках , заява про забезпечення позову повинна була бути повернута заявникові на підставі ч.8 ст. 153 ЦПК України.
Окрім того , як вбачається з матеріалів справи 28 лютого 2008 року ( ар. сп. 76-78) позивачем з ОСОБА_2 окрім кредитного договору було укладено і договір іпотеки , предметом якого була кв. АДРЕСА_1.
Однак, як вбачається з матеріалів справи 1 квітня 2010 року ухвалою Заводського суду м. Дніпродзержинська відкрито провадження за позовом ОСОБА_1 про визнання іпотечного договору , укладеного в забезпечення кредитних забов”язань ОСОБА_2 за договором від 28 лютого 2008 року недійсним з посилання м на те , що квартира , яка являється предметом іпотеки належить не тільки відповідачці ОСОБА_2 , а і апелянту , а розпорядження нею порушує права апелянта .
Виходячи з вище наведеного , керуючись ст.ст. 304,307,312,314,315,317,319 ЦПК України , колегія суддів ,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – задовольнити частково.
Ухвалу судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 30 квітня 2010 року скасувати і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Судді