Судове рішення #11308143

Справа № 2 - 2842

2010 року

РІШЕННЯ

ІМ’ЯМ УКРАЇНИ

11.10.2010 року

               Корольовський районний суд м.Житомира в складі :

головуючого – судді Кочетова Л.Г.,

при секретарі Калініній О.М.,

за участю адвоката ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення порядку користування квартирою, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з даним позовом і в обгрунтування своїх вимог зазначив, що він та відповідачі по справі є власниками АДРЕСА_1. Квартира складається з двох кімнат площею 16 кв.м.  та 24 кв. м. Кімнати ізольовані. Оскільки згоди на конкретний поряжок користування квартирою між сторонами не досягнуто, просить встановити порядок користування квартирою, виділивши йому кімнату площею 16 кв. м., а кімнату площею 24 кв.м. виділити в користування відповідачам. Побутові приміщення просить залишити в спільному користуванні.

В судовому засіданні позивач уточнив позовні вимоги, пояснив, що квартира складається з двох кімнат площами 11,4 кв. м та 18,4 кв. м., тому просить виділити ОСОБА_3 кімнату 11,4 кв. м, а другу кімнату виділити в користування йому та ОСОБА_4, в решті позов підтримав з тих самих підстав.

Представник позивача позов підтримав з тих самих підстав.

Відповідачі в судовому засіданні позов не визнали та пояснили, що через негативні стосунки, що склалися в їх сім»ї, спільне проживання з позивачем для них неможливе.

Судом встановлено наступне.

Сторони є співвласниками АДРЕСА_1, що вбачається з свідоцтва про право власності на житло.

 Згідно з технічним паспортом, квартира сторін складається з двох кімнат площею 11,4 кв.м., 18,4 кв. м. Всі кімнати ізольовані.

Згідно вимог ст. 150 ЖК України, громадяни, які мають у приватній власності квартиру, мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд, в тому числі укладати не заборонені законом угоди.

Відповідно до ст. 358 ЦК України, співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною власністю.

Оскільки згоди про порядок користування квартирою між сторонами не досягнутий, суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню та встановлює порядок, запропонований позивачем, оскільки з врахуванням віку, статі співвласників квартири та площі житлових приміщень, він є єдино можливим.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 47, 48, 150 ЖК України, ст. 358 ЦК України ст.ст. 10, 11, 60, 61, 209, 212, 213, 215, 218 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позов задовільнити. Виділити в квартирі АДРЕСА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_4 в користування кімнату площею 18,4 кв.м. з балконом, ОСОБА_3 виділити в користування кімнату площею 11,4 кв.м. Нежилі приміщення: кухню, коридор, ванну, туалет, кладову залишити у спільному користуванні.

Стягнути з ОСОБА_3, ОСОБА_4 на користь ОСОБА_2 8 гривень 50 копійок сплаченого держмита, по 4 гривні 25 копійок з кожного та 37 гривень витрат з інформаційно-технічного забезпечення, по 18 гривень 50 копійок з кожного.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м.Житомира протягом 10 днів з дня його проголошення.

Головуючий:                                                                                                            Кочетов Л.Г.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація