УКРАЇНА
Справа № 2 – 2906/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2010 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого – судді Драча Ю.І.
при секретарі судового засідання Попіль О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира про стягнення заборгованості по виплаті коштів, передбачених ст.39 Закону Укарїни «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -
встановив:
Позивачка звернулася з вказаним позовом до суду, в якому зазначила, що вона має статус потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 категорії, працює та проживає в зоні посиленного радіоекологічного контролю та відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право на доплати, однак вони виплачувались відповідачем в значно меншому розмірі ніж передбачено цим законом, що призвело до порушення її прав. Просить стягнути з відповідача недоплачені кошти за період з 01.05.2009року по 31.12.2009 року на суму 8935,13 грн.
Позивачка до суду надіслала заяву про слухання справи у її відсутності та уточнила свої позовні вимоги та просить визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира щодо невиплати в повному обсязі коштів передбачених ст. 39 “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” .
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав з тих підстав, що позивачу виплачувалася вищевказана допомога в межах встановлених Законом України «Про державний бюджет» на відповідні роки.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, суд прийшов до висновку про те, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що позивачка являється потерпілою від аварії на ЧАЕС 4 категорії, що підтверджується посвідченням потерпілої серії НОМЕР_1 від 12.03.1994 року.
Відповідно до ст.39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” – громадянам, які працюють на теритаріях радіоактивного забруднення проводиться доплата у зоні гарантованого добровільного відселення – одна мінімальна заробітна плата.
Однак, Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 836 „Про компенсаційни виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” всупереч Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, який визначав кратність одноразової компенсації та доплати в залежності від розміру мінімальної заробітної плати, встановлено конкретні (незмінні) розміри компенсацій і доплат.
Згідно ст. 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Закон має пріоритетне значення перед постановою Кабінету Міністрів України. Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року 6-рп/2007 визнано неконституційним положення п.30 ст.71 Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік”, яким зупинено дію в частині виплати допомоги у розмірах до мінімальної заробітної плати, даний факт був затверджений рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року по справі №10-рн/2008 року.
На підставі викладеного суд приходить до переконання, що позивачка має право на стягнення з відповідача недоплачених коштів за ст. 39 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 01.05.2009 року по 31.12.2009 року в розмірі 8935,13 грн.
Відповідно до ст. 88 Цивільно-процесуального кодексу Укарїни суд стягує з відповідача 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
На підставі викладеного, відповідно до ст.8 Конституції України, Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007, Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рн/2008 року, керуючись ст. ст. 10,11,60,88,215 ЦПК України, суд, -
постановив:
Позов задовольнити .
Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира щодо невиплати в повному обсязі коштів передбачених ст. ст. 39 “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у 2009 році- неправомірними.
Стягнути на користь ОСОБА_1 з Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира заборгованість по виплатам, передбачених ст. 39 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 01.05.2009 року по 31.12.2009 року в розмірі 8935,13 грн.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомирана користь ТУ ДСА в Життомирській області 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи
Рішення Корольовського районного суду м. Житомира набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Корольовський районний суд м. Житомира до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.І.Драч