№ 2-о-96/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 вересня 2010 року Стрийський міськрайонний суд Львівської області
в складі: головуючого Янів Н. М.
при секретарі Андріяшиній О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Стрию справу за заявою ОСОБА_1 заінтересовані особи ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення факту, що має юридичне значення,-
В С Т А Н О В И В :
Заявниця звернулася з заявою про встановлення факту родинних відносин а саме, просить встановити, що вона ОСОБА_1, є дочкою ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Посилається на те, що після смерті матері відкрилась спадщина. Заповіту за життя мати не склала. Спадкоємцями першої черги за законом є вона, її сестри ОСОБА_2 та ОСОБА_3, а також племінниця ОСОБА_4. Кожній з них належить по ј частині спадкового майна. На даний час всі зацікавлені особи, крім неї, оформили належні їм частки на спадкове майно і отримали свідоцтво про право на спадщину. Вона досі цього не зробила так як не може довести родинних відносин з матір»ю, оскільки в свідоцтві про її народження мати записана, як ОСОБА_5, замість ОСОБА_5. В зв»язку з вищенаведеним вимушена звернутись до суду з вказаним позовом про встановлення родинних відносин між нею та її матір»ю.
В судовому засіданні заявниця свої вимоги підтримала повністю, послалася на обставини, викладені в заяві, просить їх задовольнити.
Зацікавлена особа ОСОБА_4 в судовому засіданні позов визнала,пояснила в суді, що вона являється племінницею ОСОБА_1, її бабця ОСОБА_5, померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року і вона дійсно являлась матір»ю заявниці.
Зацікавлені особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не з»явились, однак подали до суду заяви, в яких просять справу слухати у їхній відсутності, при постановленні рішення покладаються на думку суду.
Заслухавши осіб які беруть участь у справі, свідків, оглянувши матеріали справи, суд приходить до переконання, що заява підставна і підлягає задоволенню.
З свідоцтва про народження вбачається, що ОСОБА_1, народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 року і її батьками є ОСОБА_8 та ОСОБА_5.
З свідоцтва про одруження вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року вийшла заміж і їй присвоєно прізвище чоловіка – ОСОБА_1.
З свідоцтва про смерть видно, що ОСОБА_5, померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці 94 роки.
Свідок ОСОБА_9 в судовому засіданні ствердив, що він живе по сусідству з заявницею, до дня смерті там проживала і її мати ОСОБА_5, чому в свідоцтві про народження останню записали як ОСОБА_5, йому не відомо.
Аналогічні покази дала й свідок ОСОБА_10.
Суд надає віри показам свідків, так як будь-яких даних, що свідчили б про їх зацікавленість у вирішенні даної справи в суду немає, вони проживають по сусідству з заявницею, тому безперечно зналися
Зібрані та досліджені в судовому засіданні докази беззаперечно стверджують, що заявниця являється дочкою ОСОБА_5.
Встановлення даного факту має для заявниці юридичне значення, оскільки дозволяє їй реалізувати своє право отримати свідоцтво про право на спадщину.
Керуючись ст. ст. 209, 212-215, 234 п. 5, 256 ч. 1 п. 1 - 259 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Заяву задовольнити. Встановити, факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, є матір»ю ОСОБА_1, народженої ІНФОРМАЦІЯ_2 року в селі Грабівці, Стрийського району, Львівської області, проживаючої в АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а у разі якщо рішення було проголошено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 10-ти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя Н. М. Янів