Справа №2-4618/10
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2010 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого-судді Скляренко В.М.
при секретарі Кожем’яка І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Азот" до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
в с т а н о в и в:
Відкрите акціонерне товариство "Азот" звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, мотивуючи позовні вимоги тим, що згідно рішення виконавчого комітету Придніпровської районної ради депутатів трудящих № 743 від 01.10.1971 року п’ятиповерховий будинок-гуртожиток по АДРЕСА_1 прийнятий в експлуатацію та переданий на баланс Черкаського хімкомбінату, правонаступником якого є ВАТ «Азот».
ОСОБА_1 звернувся до ВАТ «Азот» з заявою про реєстрацію та поселення його в гуртожиток. ЖЕД ВАТ «Азот» йому був виданий ордер № 803/041 від 23.03.2007 року на вселення та виділено койко-місце в кімнаті № 10 гуртожитку по АДРЕСА_1. Відповідач ОСОБА_1 зареєструвався в гуртожитку, проте понад шість місяців для поселення не з’явився.
Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад шість місяців, проводиться в судовому порядку.
Простять визнати ОСОБА_1 особою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме кімнатою № 10 в гуртожитку по АДРЕСА_1.
В судовому засіданні представник позивача за довіреністю ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала та просила суд визнати ОСОБА_1 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням, а саме: кімнатою № 10 в гуртожитку по АДРЕСА_1.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з’явився, не повідомивши суд про причину неявки, хоча про день, час та місце розгляду справи був повідомлений в установленому законом порядку. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача ОСОБА_2, свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4 ОСОБА_5, які пояснили, що відповідач ОСОБА_1 в кімнаті № 10 гуртожитку по АДРЕСА_1 взагалі не проживав, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи із наступного.
В судовому засідання встановлено, що приміщення, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 є власністю ВАТ «Азот» та має статус гуртожитку, що стверджується наказом Фонду Державного майна України № 41-АТ від 24.06.1994 року та витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 22.02.2006 року.
На підставі ордеру № 803/041 від 23.03.2007 року ЖЕД ВАТ «Азот» відповідачу ОСОБА_1 було надано дозвіл на вселення в кім. № 10 гуртожитку за адресою АДРЕСА_1.
Відповідач ОСОБА_1, отримавши ордер на вселення в кімнату № 10 гуртожитку по АДРЕСА_1 та зареєструвавшись за вказаною адресою, для поселення в гуртожиток не з’явився. Даний факт стверджується актом від 08.06.2010 року та поясненнями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4 ОСОБА_5, даними в судовому засіданні.
Згідно ст. 71 Житлового Кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Як вбачається з матеріалів справи, відповідач відсутній за місцем своєї реєстрації без поважної причини більше трьох років.
Відповідно до ст. 72 Житлового Кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки провадиться у судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне визнати ОСОБА_1 таким, що втратив право на проживання в кімнаті № 10 в гуртожитку по АДРЕСА_1, оскільки він не проживає без поважних причин в даній кімнаті з моменту отримання ордеру на поселення, тобто більше трьох років, що дає підстави вважати, що він втратив право проживання в спірній кімнаті.
Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Азот» судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37 грн., а всього 45 грн. 50 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст. ст. 3, 10, 11, 60, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства "Азот" до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням – задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням, а саме кімнатою АДРЕСА_1
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Азот» судові витрати в сумі 45 грн. 50 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подання у десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особами які не були присутніми під час проголошення судового рішення протягом десяти днів з моменту отримання його копії.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий: В.М. Скляренко