Справа № 2-4163/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2010 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Геєць Ю.В., при секретарі Ровенській В.В., розглянувши цивільну справу за позовом Концерну «Міські теплові мережі» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, який був уточнений під час розгляду справи, в якому зазначив, що позивачем з 01.01.2009 року надавались відповідачам послуги з централізованого опалення, централізовано постачання гарячої води у квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1. Основною метою діяльності концерну «МТМ» є здійснення виробничо – технічної діяльності, спрямованої на надійне та безперебійне забезпечення споживачів тепловою енергією, одержання прибутку для здійснення діяльності концерну та задоволення на його основі соціально – економічних інтересів трудового колективу концерну. Концерн «МТМ» є власником виробленої теплової енергії. Концерн «МТМ» є власником виробленої теплової енергії. Відповідачі протягом тривалого періоду часу, а саме з 01.01.2009 року по 31.05.2010 року, не виконують свої зобов’язання по оплаті наданих послуг, в зв’язку з чим утворилася заборгованість у розмірі 2 183 грн. 56 коп. Позивач просить стягнути солідарно зазначену суму заборгованості за надані послуги з відповідачів, а також оплачені при подачі позовної заяви витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 грн.
В судове засідання представник позивача не з’явився, надав суду письмову заяву в якій підтримує в повному обсязі позовні вимоги, просить справу розглянути за його відсутності, без проведення фіксації судового процесу.
В судове засідання відповідачі не з’явилися, надали суду письмову заяву в якій позовні вимоги визнали та просять справу розглянути за їх відсутності, без проведення фіксації судового процесу.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.
У зв’язку з чим, на підставі ст. 197 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів, без фіксації судового процесу.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно п. 1.3 Рішення Виконавчого комітету Запорізької міської Ради № 25 від 29.01.09 року «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг» у м. Запоріжжя, починаючи з 01.01.2009 року виконавцем житлово-комунальних послуг для населення, що мешкає у житловому фонді комунальної власності з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води визначено Концерн „МТМ" в будинках, мережі яких безпосередньо приєднані до теплових мереж Концерну „МТМ".
Згідно зі статутом концерну «МТМ», основною метою діяльності концерну є здійснення виробничо – технічної діяльності, спрямованої на надійне та безперебійне забезпечення споживачів тепловою енергією, одержання прибутку для здійснення діяльності концерну та задоволення на його основі соціально – економічних інтересів трудового колективу концерну. Концерн «МТМ» є власником виробленої теплової енергії.
Позивачем відповідачам надавались послуги з централізованого опалення, централізовано постачання гарячої води у квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до пункту 10 «Правил надання населенню послуг по водо-теплопостачання і водовідводу», плата за надані послуги вноситься щомісяця.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Порушення зобов’язання, відповідно до ч. 1 ст. 610 ЦК України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).
У разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Згідно п. 11 Постанови Кабінету міністрів України від 21.07.2005 року № 630 „Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведеиня..", „У разі встановлення будинкових засобів обліку води у багатоквартирному будинку, де окремі квартири обладнані квартирними засобами обліку, споживач, який не має квартирних засобів обліку, оплачує послуги згідно з показаннями будинкових засобів обліку не враховуючи витрати води виконавця, юридичних осіб та фізичних осіб-підприсмців, які є власниками або орендарями приміщень у цьому будинку, та сумарних витрат води за показаннями усіх квартирних засобів обліку. Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, пропорційно кількості мешканців (квартири в разі відсутності витоків із загально будинкової мережі, що підтверджується актом) обстеження, який складається виконавцем у присутності не менш як двох мешканців будинку.
Позивачем у повній відповідності з вимогами діючого законодавства України надавались відповідачам послуги по постачанню енергії, але відповідачі виконують свої зобов'язання по оплаті наданих послуг не в повному обсязі, у зв'язку з чим за період з 01.01.2009 року по 31.05.2010 року утворилася заборгованість яка складає 2 183 грн. 56 коп., що підтверджується розрахунком заборгованості.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); 2) послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); 4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).
Пунктом 1 частини 1 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачене право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини 3 статті 20 цього Закону обов’язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Пунктом 18 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 р. за № 630 плата за надані послуги вноситься щомісячно.
Відповідно до ст.ст. 67, 68 ЖК УРСР, наймачі (власники) квартир зобов'язані своєчасно, не пізніше за 10 число наступного місяця вносити плату за комунальні послуги, до числа яких входять послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води.
З урахуванням викладено, суд знаходить позовні вимоги про стягнення з відповідачів заборгованості за надані послуги обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
Крім того, згідно ст.ст. 79, 88 ЦПК України, стороні на користь якої постановлено рішення, суд присуджує з другої сторони, понесені нею і документально підтверджені судові витрати, тому на користь позивача з відповідачів підлягають стягненню понесені ним витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн., а також у дохід держави судовий збір у розмірі 51 грн.
Керуючись ст.ст. 525, 526, 610, 625 ЦК України, ст.ст. 64, 68 ЖК України, ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов концерну «Міські теплові мережі» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за використану теплову енергію, - задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь концерну «Міські теплові мережі» заборгованість за надання послуг з теплопостачання – 2 183 грн. 56 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи – 30 грн., всього стягнути – 2213 грн. 56 коп.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. У разі якщо рішення було ухвалено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя Ю.В.Геєць