Справа № 2-а-1354/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
скороченого провадження
11 жовтня 2010 року
Суддя Богуславського районного суду Київської області Бакуменко А.С., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі про визнання неправомірними дій Управління Пенсійного фонду про відмову в проведенні перерахунку основної та додаткової пенсії відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як інваліду 2 групи із захворюванням пов’язаним із наслідками аварії на Чорнобильській АЕС та про зобов’язання відповідача провести перерахунок і виплатити недовиплачені розміри до пенсій, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка просить суд зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі нарахувати та виплатити їй доплату до основної та додаткової пенсії за шкоду завдану здоров’ю відповідно до вимог ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок «Чорнобильської катастрофи», як особі віднесеній до 1 категорії, інваліду 2 групи з впливом аварії на ЧАЕС, починаючи з 22.05.2008 року по день розгляду справи в суді, в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, за виключенням виплат, які раніше були їй виплачені відповідачем.
Позов підлягає задоволенню частково з таких підстав:
В судовому засіданні встановлено, що позивачка є інвалідом другої групи внаслідок захворювання внаслідок аварії на ЧАЕС, що підтверджується посвідченням потерпілої внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії і висновком МСЕК, копії яких приєднані до справи.
Згідно ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції від 28 лютого 1991 року №796 –Х11, особам віднесеним до категорії 1 які є інвалідами 2 групи призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком.
Конституційний суд України своїм рішенням 6-РП від 09 липня 2007 року визнав неконституційними зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік, яким була зупинена дії ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок «Чорнобильської катастрофи».
Зміни, внесені 28.12.2007 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» до ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визнано такими, що не відповідають Конституції України і є неконституційними, Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008.
Конституційний суд дійшов до висновку, що законом про Державний бюджет не можна вносити зміни до інших законів зупиняти їх дію чи скасовувати їх, оскільки з об’єктивних причин це створює протиріччя у законодавстві , і як наслідок – скасування та обмеження прав і свобод людини і громадянина.
Суд вважає, що розміри вказаної вище виплат позивачці починаючи з 22 травня 2008 року не відповідали вимогам ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції від 28 лютого 1991 року №796-Х1, а тому із зазначеного в цьому абзаці часу і по час постановлення даного рішення виплати повинні були проводитися відповідно до вимог ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи» в редакції від 28 лютого 1991 року №796 –Х11.
Частиною 3 ст.22 Конституції України передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно ч. 3 ст. 152 Конституції України матеріальна шкода, завдана фізичним особам актами і діями, що визнані неконституційними, відшкодовується державою у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст. 1175 ЦК України шкода завдана фізичній особі в результаті прийняття органом державної влади нормативно-правового акта що був визнаний незаконним і скасований Конституційним судом, відшкодовується державою незалежно від вини посадових і службових осіб
Вважаю, що розміри вказаних вище виплат позивачці не відповідали вимогам ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції від 28 лютого 1991 року №796-Х1, а тому позов підлягає задоволенню частково виходячи із вимог ст. 99 ч.5 КАС України де зазначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав і свобод та інтересів особи про стягнення грошових коштів до суб’єкта владних повноважень встановлюється місячний строк.
Оскільки позов поданий до суду 08.09.2010 року то позови підлягають задоволенню з 08 серпня 2010 року по 11 жовтня 2010 року.
На підставі викладеного та керуючись ст.22 Конституції України, ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.1175 ЦК України, ст.ст.99,100, 183-2, 256 ч.1 п. 9 КАС України, –
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Богуславському районі Київської області, щодо відмови ОСОБА_1 в проведенні перерахунку та виплаті додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області, провести перерахунок пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та виплатити ОСОБА_1, як інваліду 2 групи, відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в редакції від 28 лютого 1991 року, додаткову пенсію із розрахунку 75% мінімальної пенсії за віком, за період з 08 серпня 2010 року по 11 жовтня 2010 року.
В іншій частині позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Звільнити Управління Пенсійного фонду України в Богуславському районі від сплати мита відповідно до ст. 4 п. 34 Декрету України «Про Державне мито».
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня отримання копії даної постанови.
Суддя (підпис) А.С. Бакуменко
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1354/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Бакуменко Анатолій Сергійович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.10.2010
- Дата етапу: 18.10.2010
- Номер: 2-а/231/4708/11
- Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до суду визнання бездіяльності Управління Пенсійного фонду у Ямпільському районі неправомірною та про нарахування щомісячних виплат
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1354/10
- Суд: Ямпільський районний суд Вінницької області
- Суддя: Бакуменко Анатолій Сергійович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.12.2010
- Дата етапу: 06.12.2010