АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
ПОСТАНОВА
Іменем України
Апеляційний суд міста Києва у складі головуючого - судді судової палати у кримінальних справах Скавроніка В.М., за участі ОСОБА_3 - особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності, при секретареві Довганюку А.В. розглянув 07 вересня 2010 року у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на постанову судді Оболонського районного суду м. Києва від 06 серпня 2010 року, якою
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець Полтавської області, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1,
визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України та на нього накладено адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів на строк шість місяців.
Як вбачається з оскарженої постанови, 10.07.2010 року близько 15 год. 30 хв. ОСОБА_3, керуючи автомобілем «Мерседес», державний номерний знак НОМЕР_1, на просп.. Московському, 22 в м. Києві, не дотримався безпечної дистанції, внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем «ВАЗ», державний номерний знак А НОМЕР_2, що призвело до пошкодження транспортних засобів, чим порушив вимоги п. 12.3, 13.1 Правил дорожнього руху, а відтак – вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КпАП України.
В апеляційній скарзі, не оскаржуючи доведеність вини та правильність кваліфікації його дій, ОСОБА_3 просить постанову судді змінити та замінити накладене на нього адміністративне стягнення на штраф в розмірі 340 грн., зазначивши, що на його утриманні знаходиться малолітня дитина від першого шлюбу, він є сумлінним платником аліментів на її утримання, додатково їй допомагає, постійно надає матеріальну допомогу своїм батькам, а тому, вважає накладене на нього стягнення занадто суворим.
Заслухавши пояснення ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи та перевіривши ними доводи апеляції, апеляційний суд вважає за необхідне його апеляційну скаргу задовольнити частково, постанову судді суду першої інстанції змінити та замінити накладене на нього адміністративне стягнення на штраф в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн., виходячи з підстав, викладених в апеляційній скарзі, і з наступного.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 33 КпАП України при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Як встановлено, згідно з даними, що містяться в копіях Талону до посвідчення водія та Тимчасового талону, виданих на ім’я ОСОБА_3, він раніше, у т. ч. і впродовж року, до адміністративної відповідальності не притягувався.
З характеристики, виданої 11.08.2010 року вуличним комітетом м. Лубни Полтавської області, ОСОБА_3 за місцем проживання характеризується виключно позитивно, як такий, який користується повагою сусідів, постійно допомагає матеріально та фізично батькам, сплачує аліменти на сина від першого шлюбу та надає йому додаткову матеріальну допомогу.
В своєму письмовому поясненні від 12.08.2010 року колишня дружина ОСОБА_4 - ОСОБА_5 підтвердила ці факти.
Вказані обставини, а також щире каяття ОСОБА_4 не були враховані суддею при постановленні рішення.
Зазначенні в постанові, начебто отриманні від ОСОБА_4, дані про те, що за останні два роки він вдруге вчинив ДТП з причини недотримання безпечної дистанції в матеріалах справи відсутні і підтвердження в судовому засіданні апеляційного суду не знайшли.
Крім того, суд в постанові не мотивував, з яких саме підстав він не застосував до ОСОБА_3 адміністративне стягнення у виді штрафу, як більш м’якого адміністративного стягнення.
Пом’якшуючи накладене на нього адміністративне стягнення і замінюючи його на штраф, апеляційний суд вважає за необхідне визначити його в максимальному розмірі, передбаченому санкцією статті 124 КпАП України.
Керуючись ст. 294 КпАП України, апеляційний суд
постановив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити частково.
Постанову судді Оболонського районного суду м. Києва від 06 серпня 2010 року відносно нього змінити.
Замінити накладене на ОСОБА_3 адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів на строк шість місяців на адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн.
В решті постанову судді Оболонського районного суду м. Києва від 06 серпня 2010 року відносно ОСОБА_3 залишити без зміни.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
міста Києва В.М. Скавронік