Судове рішення #11301856

Справа №2-672/10

2010 рік

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

    12 жовтня  2010 р.        

    Теофіпольський районний суд Хмельницької області

в складі головуючого     судді     Бурлак Г.І.

розглянувши у відкритому  судовому засіданні   в залі суду  в смт. Теофіполі

справу за позовом ОСОБА_1 до Шибенської сільської ради  про визначення додаткового строку для прийняття спадщини

встановив:

    позивач звернулася в суд з позовом до відповідача про  визначення додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи його тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати  ОСОБА_2. Після її  смерті відкрилася спадщина і вона  є спадкоємцем за законом, однак у встановлений Цивільним кодексом України строк  не звернулася із письмовою заявою  про прийняття спадщини, оскільки   вона протягом шести місяців з дня смерті матері зверталася до нотаріальної контори усно, там їй пояснили, які необхідно  зібрати документи і вона вважала, що таким чином дотрималася порядку прийняття спадщини.  Просить суд  визначити додатковий строк для прийняття  спадщини .

Сторони, про час та місце розгляду справи повідомлений вчасно, в суд не з’явилися, подали заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи у їх відсутності. Суд вважає можливим проводити розгляд справи у   відсутності сторін.

    Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

    В судовому засіданні встановлено, що  позивач  є спадкоємцем за  законом ОСОБА_2 (свідоцтво про народження та свідоцтво про укладення шлюбу) , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (згідно свідоцтва про смерть). Відповідно  витягу зі спадкового реєстру від 02.08.2010 року особи, які прийняли спадщину після ОСОБА_2 відсутні,  постановою  приватного нотаріуса від 05.08.2010 року відмовлено  ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про  право на спадщину у зв’язку із пропуском  строку прийняття спадщини.

    Відповідно ст.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з дня відкриття спадщини.

    Згідно ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може  визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви для прийняття спадщини.

    Враховуючи, що  позивач не здійснювала дії, які б свідчили про її відмову від прийняття спадщини після  померлої  ОСОБА_2, суд визнав поважною причину пропуску строку на прийняття спадщини.

    Виходячи з наведеного, керуючись ст.1272 ЦК України, ст.ст. 174,10, 60,212 ЦПК України, районний суд

вирішив:

    позов ОСОБА_1 до Шибенської сільської ради  про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.

    Визначити  ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини  після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_2 два місяці з моменту вступу рішення в законну силу.

    Апеляційна скарга на рішення суду  подається протягом 10 днів  з дня його проголошення до апеляційного суду Хмельницької області через районний суд.  Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення,  можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня  отримання копії рішення.

            Головуючий:

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація