Справа № 2н – 7932/10
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про відмову у прийнятті заяви про видачу
судового наказу
05 жовтня 2010 року суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області – Дурасова Ю.В., розглянувши заяву заявника ОСОБА_2 про видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання дитини, -
ВСТАНОВИВ:
До Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу надійшла заява заявника ОСОБА_2 про видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання дитини.
Зазначена заява подана в порушення вимог п. 4 ч. 1 ст. 96 ЦПК України, а саме: заявник ОСОБА_2 просить видати судовий наказ про стягнення аліментів з ОСОБА_3 на її – ОСОБА_2 користь, на утримання дитини: сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частини з усіх доходів боржника, щомісяця, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подання заяви і до повноліття дитини, а також допустити рішення до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.
Однак, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 96 ЦПК України судовий наказ може бути видано, у разі якщо: заявлено вимогу про присудження аліментів на дитину в розмірі тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов'язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших зацікавлених осіб.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 100 ЦПК України, суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, у разі якщо заявлено вимогу, не передбачену статтею 96 ЦПК України.
Таким чином, відповідно до ч. 4 ст. 100 ЦПК України, суддя постановляє ухвалу про відмову у прийнятті заяви та роз’яснює наслідки відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу, а саме, що відповідно до ч. 2 ст. 101 ЦПК України, відмова у прийнятті заяви унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку .
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 96, 100, 101 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Повернути заявнику ОСОБА_2 заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання дитини, у зв’язку з відмовою у прийнятті заяви.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п’яти днів з дня її проголошення в порядку ст. 295 ЦПК України шляхом подачі через суд першої інстанції, який постановив ухвалу.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ю.В. Дурасова