Судове рішення #11300798

                                                                            Справа № 2- 2197 /2010

     Р І Ш Е Н Н Я

      іменем України

27 вересня 2010 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючої               Скрипник О.Г.

при секретарі           Теліциній В.І.

розглянувши у відкритому  судовому засіданні у м. Вишгороді цивільну справу за позовною заявою  ОСОБА_1, ОСОБА_2,  ОСОБА_3, до Вишгородської міської ради, третя особа: Інспекція архітектурно –будівельного контролю у Київській області, про визнання права власності на самочинно побудовані споруди,

В С Т А Н О В И В:

Позивачі звернулися з даним позовом до суду, посилаючись на те, що вони є співвласниками житлового будинку № АДРЕСА_1.

У зв»язку з необхідністю розширення житлової площі, вони самочинно побудували господарські будівлі до вказаного вище домоволодіння, а саме: гараж, баню, три  сараї та продуктовий кіоск.

Позивачі зазначають, що вказані будівлі та споруди не порушують права третіх осіб, їх будівництво відповідає  санітарним, протипожежним та вимогам ДБН, розташовані на земельній ділянці площею 0, 1569 га . яка знаходиться в користуванні позивачів.

Зважаючи на викладені вище обставини, позивачі просять визнати за ними право власності на самочинне будівництво, а саме: забудову домоволодіння у вигляді будівництва прибудови під літерою «А1» розмірами 6, 04Х5, 41 м; тамбур під літерою «а2». Гаражів під літерою «Н», буд. Площею 17, 70 м2; «О» -буд. площею 12, 60 м2; самочинно виконану забудову у вигляді будівництва бані під літерою «У», площею 6, 70Х3, 66м4 сараїв під літерою «Ч» 3, 67х 2, 19м; «І»-будинок площею 4, 40 м2; «М» 5, 62Х2, 07 м та забудову у вигляді будівництва громадської споруди під літ «Т» розмірами 4, 23Х3, 12м, які розташовані біля будинку №АДРЕСА_1.

У судовому засіданні позивачі підтримали свої позовні вимоги, просили їх задовольнити.

Представник Вишгородської міської ради позов не визнав, просив у задоволенні позовних вимог відмовити.   Посилався на те, що позивачі земельну ділянку не приватизували, до Вишгородської міської ради з питання узаконення самочинного будівництва, не зверталися.

Третя особа у судове засідання  не з»явилася,  направленим  листом просила розглядати справу у відсутності  свого представника.

Вислухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає.

Встановлено, що   згідно свідоцтва про право на спадщину ОСОБА_3 на праві власності належить 2\3 частини житлового будинку № АДРЕСА_1.

ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на праві власності належать по 1/6 частині вказаного вище житлового будинку.

Як убачається з матеріалів справи, позивачі  самочинно збудували господарські будівлі  та споруди  біля вказаного вище домоволодіння, а саме: прибудову до будинку, гаражі, баню,  сараї, кіоск.    

Факт здійснення самочинного будівництва зазначених вище споруд по АДРЕСА_1   без проектно-дозвільної документації підтверджується відповідними постановами  про притягнення позивачів  до адміністративної відповідальності.

 Відповідно до  ст. 376  Цивільного кодексу України, житловий будинок, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані, або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту , або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

На вимогу власника (землекористувача)  земельної ділянки, суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, та не порушує права інших власників.

Зважаючи на те, що позивачі документів на підтвердження права власності чи права користування земельною ділянкою, на якій розташований самочинно побудовані споруди суду не надали, доказів про те, що  земельна  ділянка  відведена саме під будівництво вказаних вище споруд, суду не надали, суд  вважає, що  позов задоволенню не підлягає.

 Керуючись ст.376 ЦК України, ст..215-218 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

В позові ОСОБА_1, ОСОБА_2,  ОСОБА_3 – відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області протягом 10 днів з дня його проголошення шляхом подання в зазначений строк апеляційної скарги через Вишгородський районний суд.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

                  Суддя                                                                                            О.Г.Скрипник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація