Справа 2о-127/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2010 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді – Романенко В.А.
при секретарі - Ващіліної С.С.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: виконавчий комітет Соснівської районної ради м. Черкаси про належність правовстановлюючих документів, -
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернулася до суду з заявою про належність правовстановлюючих документів, посилаючись на те, що вона є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житло від 17.03.1994 року, виданого виконкомом Соснівської районної ради м. Черкаси на підставі наказу № 40 від 08.02.1994 року. Право власності на квартиру перейшло в порядку приватизації майна.
Під час приватизації квартири їй був виданий правовстановлюючий документ (свідоцтво про право власності на житло), в якому її по-батькові було невірно зазначено.
Згідно паспорту, виданого Соснівським РВ УМВС України в Черкаській області 12.09.2002 року, по-батькові зазначено – ОСОБА_1, однак в свідоцтві про право власності на квартиру по-батькові зазначено –ОСОБА_1.
Її паспорт виданий їй на підставі свідоцтва про народження від 14.11.1937 року, де її дані зазначені на російській мові – «ОСОБА_1».
Вважає, що при видачі їй свідоцтва про право власності на житло 17.03.1994 року працівниками, які видавали їй цей документ була допущена помилка і її по-батькові, без звірки з даними її паспорту, було переведено на українську мову і записано ОСОБА_1.
Просить суд встановити належність свідоцтва про право власності на житло від 17.03.1994 року, виданого виконавчим комітетом Соснівської районної ради м. Черкаси на ім’я ОСОБА_1 саме ОСОБА_1.
В судовому засіданні заявниця заяву підтримала, просила задоволити, пояснила, що невідповідність по-батькові в документах перешкоджає їй в повному обсязі здійснити своє право власності щодо розпорядження належним майном, оформити житлову субсидію. Представник зацікавленої особи в судовому засіданні не заперечував проти задоволення заяви.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 1 п. 6 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту: належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Факт того, що по-батькові ОСОБА_1, зазначене в свідоцтві на право власності на житло від 17.03.1994 року, а також прізвище ОСОБА_1, зазначене в паспорті громадянина України НОМЕР_1 Соснівським РВ УМВС України в Черкаській області 12.09.2002 року належать одній і тій самій людині, підтверджується: свідоцтвом про народження, копією паспортних даних, копією трудової книжки.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 11, 57, 60, 130, 174, 212-215, 256, 259 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Заяву задоволити.
Встановити факт, належності свідоцтва про право власності на житло від 17.03.1994 року, виданого виконавчим комітетом Соснівської районної ради м. Черкаси на ім’я ОСОБА_2 саме ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: