Cпpава № 2-1328/2010 р.
Р I Ш Е H H Я
I М Е H Е М У К Р А Ї H И
30 вересня 2010 pоку Менський pайонний суд
Чеpнiгiвської областi
в складi:
головуючого - суддi Савченко О.А.
пpи секpетаpi Солонар В.І.
розглянувши у вiдкpитому судовому засiданнi в залі суду м. Мена Чернігівської області цивільну спpаву за позовом ОСОБА_3 до Менської міської ради Чернігівської області, третя особа – Менська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А H О В И В:
У вересні 2010 року ОСОБА_3 звеpнулась до суду з позовом до Менської міської ради Чернігівської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи свій позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4, після смерті якого відкрилась спадщина на житловий будинок, розташований в АДРЕСА_1. Позивач є спадкоємцем на спадкове майно за заповітом. Коли виникла необхідність, позивач звернувся до державного нотаріуса Менської державної нотаріальної контори для оформлення спадщини і йому було рекомендовано звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини. У шість місяців з дня відкриття спадщини позивач не звернувся до нотаріальної контори із відповідною заявою, так як дуже важко переживав втрату батька і не знав про термін в який необхідність звернення до нотаріальної контори з відповідною заявою, тому просить суд визначити йому додатковий строк для подання такої заяви.
В судове засідання позивач не з”явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представники відповідачів в судове засідання не з”явились, надали заяви про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги визнають в повному обсязі.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослiдивши зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку, що позов пiдлягає задоволенню з таких пiдстав.
Відповідно до ст.ст. 1269, 1272 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину протягом шести місяців з часу відкриття спадщини, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Мена Чернігівської області помер ОСОБА_4, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. 5).
Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить домоволодіння в АДРЕСА_1.
Відповідно до копії заповіту, зареєстрованого в реєстрі за № 3858 (а.с. 6), ОСОБА_4 все своє майно заповідав ОСОБА_3.
Позивач своєчасно не подав заяву про прийняття спадщини до Менської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини через те, що тяжко переживав втрату батька і, крім того, не знав про термін, протягом якого необхідно подавати таку заяву. Тобто, позивачка пропустила трок для подачі заяви про прийняття спадщини з поважних причин.
За таких обставин, суд вважає можливим визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, терміном три місяці.
На підставі викладеного, кеpуючись ст.ст. 1269, 1272 ЦК України, ст.ст. 130, 174, 213, 215 ЦПК України, суд
В И Р I Ш И В:
Позов ОСОБА_3 до Менської міської ради Чернігівської області, третя особа – Менська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4, терміном три місяці, з моменту вступу рішення суду в законну силу.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду, яке було проголошено у відсутності осіб, які брали участь у справі, подається ними протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя О.А. Савченко