Судове рішення #11289353

Справа № 2-241

2010 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня  2010 року                                                                           м. Буськ, Львівської області

 

Буський районний суд Львівської області в складі:

головуючої-судді     Шендрікової Г.О.,

при секретарі            Дутка С.І.,

з участю позивачки  ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Буську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Буської міської ради  про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до Буської міської ради  про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

В обґрунтування заявленого позову покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її тітка, ОСОБА_4 у віці 86 років. Після смерті тітки залишилось спадкове майно, що складається з житловогоАДРЕСА_1.  Згідно до заповіту вона є єдиним  спадкоємцем всього майна, що залишилось після смерті її тітки, ОСОБА_4. Тітка була незаміжня, дітей не мала. Інших спадкоємців не має. Через хворобу та необізнаність з законодавством України не встигла своєчасно звернутися в Буську державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини після смерті спадкодавця ОСОБА_4 Враховуючи вищенаведене, просить суд визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, дала пояснення, аналогічні мотивам позовної заяви. Просить позов задоволити.

            Представник відповідача Буської міської ради Львівської області  в судове засідання  не з’явився. Подав заяву про слухання справи  у його відсутності, не заперечує проти задоволення позову.

Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_2 слід  задоволити  з наступних підстав.

Як вбачається  з свідоцтва про смерть від 18 березня 2009 року, серія НОМЕР_1, ОСОБА_4 померла  ІНФОРМАЦІЯ_1 року.  

Згідно «Свідоцтва на право особистої власності на жилий будинок» 27 лютого 1997 року на праві приватної власності ОСОБА_4 належав жилий будинок домоволодіння з приналежними до нього будівлями та спорудами, який розташований в місті АДРЕСА_1  та записано в реєстрову книгу 5 за реєстровим № 669, 07 березня 1997 року.

           Позивачка  ОСОБА_2, згідно заповіту  від  24 березня  1997 року зареєстрованого у реєстрі за № 737, є єдиним спадкоємцем всього майна , що залишилося після смерті  ОСОБА_4.

           Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні встановлено, що у зв’язку з необізнаністю з чинним законодавством України та через хворобу, позивачка ОСОБА_2, не змогла вчасно прийняти спадщину. За наведених обставин, суд приходить до висновку, що  ОСОБА_2 пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, а тому їй слід визначити додатковий строк для її прийняття.

Керуючись ст.ст.4,10,60,212,215 ЦПК України, ст.1272 ЦК України, суд

в и р і ш и в :

    Позов  ОСОБА_2 задоволити.

    Визначити  ОСОБА_2 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті  її  тітки  ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року,  шість місяців з моменту набрання рішенням законної сили.

            На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області, через Буський районний суд Львівської області, протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

   

           

              Суддя :                                                                                 Шендрікова Г.О.

            Оригінал рішення.

Оригінал рішення знаходиться в справі № 2-241/10 р.

Рішення не оскаржене та вступило в законну силу.

                                                                                             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація