Судове рішення #1128026
Справа № 1-49/07

Справа № 1-49/07

ВИРОК

Іменем   України

 

11 квітня 2007 р.                                      Чутівський        районний        суд       Полтавської

області

в складі :     головуючого - судді Антонова А.А., при секретарі - Замчій Л.І., з участю прокурора - Компанійця А.С., розглянувши    у    відкритому    судовому    засіданні    в залі суду в смт. Чутово справу по обвинуваченню:

ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя смт.

Чутове Полтавської області, АДРЕСА_1 українця, гр. України, освіта неповна

середня,   не   одруженого,   працюючого  охоронником   АД   „Мегаполіс",  раніше   не

судимого,

ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженця та жителя смт.

Чутове Полтавської області, АДРЕСА_2, українця, гр. України, освіта середня, не

одруженого, працюючого охоронником АД „Мегаполіс", раніше не судимого, в скоєнні злочину, передбаченого ст. 296 ч. 2 КК України, -

 

встановив:

 

06.02.2007 р. близько 20 год. 30 хв. ОСОБА_1 та ОСОБА_2, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, знаходились біля магазину „Дмитрівський", який розташований в АДРЕСА_3, вирішили вчинити хуліганські дії відносно ОСОБА_3, який приїхав до магазину на автомобілі і зайшов в магазин зробити покупки. Після того, як ОСОБА_3 вийшов з магазину, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, діючи умисно із особливою зухвалістю з хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що виразилось в їхньому прагненні показати зневагу до існуючих правил та норм поведінки в суспільстві, приниженні гідності потерпілого та заподіянні йому тілесних ушкоджень, тривалому упертому не припиненню хуліганських дій, в присутності громадян, які знаходились біля магазину та кафе „Тетяна", яке розташовано поруч з магазином, підійшли до ОСОБА_3 і ОСОБА_2 безпричинно наніс потерпілому два удари рукою, стислою в кулак, в обличчя, а після того, як потерпілий впав на землю, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 стали наносити йому удари ногами та руками по тулубу та обличчю, в наслідок чого підсудні спричинили потерпілому, згідно висновку судово-медичної експертизи № 496 від 02.03.2007 p., легкі тілесні ушкодження. На прохання громадян припинити хуліганські дії, які тривали близько 15 хв., ОСОБА_1 та ОСОБА_2 уперто не реагували, а тому їхні дії були припинені громадянами.

Допитані в судовому засіданні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 свою вину в скоєнні злочину, передбаченого ст. 296 ч. 2 КК України, визнали повністю, про обставини вчинення злочину дали показання, як указано в описовій частині вироку.

З'ясувавши правильність розуміння підсудними суті пред'явленого обвинувачення, не маючи сумніву у добровільності та істинності їх позицій, суд, за пропозицією прокурора, роз'яснивши учасникам судового розгляду суть ст. 299 КПК України, не досліджував докази , вини підсудних стосовно фактичних обставин справи, т.я. показання підсудних відповідають фактичним обставинам справи і ними не оспорюються, а обмежився допитом підсудних і потерпілого та вивченням матеріалів, що характеризують особи підсудних.

Зважаючи на послідовність показань ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про обставини вчинення злочину, суд вважає ці показання достовірними.

Дії підсудних суд кваліфікує за ст. 296 ч. 2 КК України, т. я. вони вчинили грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, групою осіб.

При обранні міри покарання підсудним суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного ними злочину.

 

2

Обставиною, що пом'якшує покарання підсудним, суд визнає щире каяття в скоєному злочину.

Обставиною, що обтяжує покарання підсудним, суд визнає вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.

Медичною комісією підсудні визнані здоровими і працездатними, здатними виконувати будь-яку фізичну працю. Примусового лікуванні від алкоголізму не потребують.

З огляду на характер, тяжкість і ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину, особи підсудних, які раніше притягувались до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне призначити їм покарання у вигляді обмеження волі.

При призначенні покарання суд також враховує ступінь участі кожного з підсудних у вчиненні злочину.

Враховуючи, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вину визнали повністю, раніше не судимі, по місцю проживання та роботи характеризується позитивно, а також обставину, що пом'якшують покарання, суд вважає, що їх виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства, тобто без відбування покарання, а тому вважає за можливе їх звільнення від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд -

 

  Засудив:

 

ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченому ст. 296 ч. 2 КК України, і призначити йому покарання у вигляді 1 (одного) року 6 (шести) місяців обмеження волі.

На підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком 1 (один) рік 6 (шість) місяців.

ОСОБА_2 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченому ст. 296 ч. 2 КК України, і призначити йому покарання у вигляді 2 (двох) років обмеження волі.

На підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком 2 (два) роки.

Запобіжний захід ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до вступу вироку в закону силу залишити попередній - підписку про невиїзд.

На підставі ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи та повідомляти їй про зміну свого місця проживання.

На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Полтавської області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Чутівський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація