Копія:
Справа №2а – 4996/10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«17» вересня 2010 року Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючого – судді Лешко С.М.
розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та стягнення недоплачених коштів, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить визнати неправомірними дії відповідача та стягнути з УПСЗН Коростенської міськради недоплачені кошти, що передбачені ст.37 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ за період з 01.01.2008р. по 01.01.2009р. та передбачені ст.39 цього ж закону за період з 01.01.2006р. по 01.01.2009р., мотивуючи це тим, що він має статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи 3-ої категорії, постійно проживає і працює у зоні гарантованого добровільного відселення.
Вважає, що проведення виплат в твердих сумах, встановлених Постановою КМУ №836 від 26.07.1996 року, а не у розмірах визначених ЗУ «Про статус і соціальний захист населення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» порушує його права.
У попередньому судовому засіданні ОСОБА_1 уточнив свої позовні вимоги, подавши відповідну позовну заяву, де зазначає, що позовні вимоги пред’являє не до УПСЗН Коростенської міськради, а до УПСЗН Коростенської районної державної адміністрації, оскільки організація, в якій він працює перебуває на обліку саме в УПСЗН Коростенської РДА.
В судове засідання позивач не з'явився, надав письмову заяву де просить розглянути справу у його відсутність, заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі і просить їх задовольнити.
Представник відповідача також в судове засідання не з'явився, направив до суду письмове заперечення в якому просить розглядати справу без його участі, а в задоволенні позову – відмовити. Наполягає на застосуванні ст.100 КАС України.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 має статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи 3-ої категорії, проживає у м.Коростень і постійно працює на ВАТ «Бехівський спецкар’єр” в с.Михайлівка, Коростенського району, Житомирської області, яке відноситься до зони посиленого радіологічного контролю, що стверджується письмовими доказами у справі. У зв’язку з цим вона має право на отримання компенсацій, що передбачені вимогами ст.ст.37, 39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Однак, у відповідності до ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом - один рік. Позивач же звернувся у суд 25.12.2009 року і заявляє свої вимоги поза межами цього строку, а про поновлення строку звернення не просить.
Згідно ст.100 КАС України порушення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Виходячи з викладеного, даний позов задоволенню не підлягає - за пропуском строку звернення до адміністративного суду.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.11-12, 99-100, 122 ч.3, 159–163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації, – за безпідставністю позовних вимог.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду через Коростенський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, або в той же строк з моменту її отримання.
Суддя: підпис.
Згідно.
Суддя Коростенського
міськрайонного суду С.М.Лешко