Справа № 22ц-4669 2010 р. оскаржуване рішення ухвалено під
головуванням Луценко Л.В.
категорія 57
доповідач Нагорняк В.А.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 вересня 2010 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючого судді: Нагорняка В.А.
суддів: Сопруна В.В., Копаничук С.Г.
при секретарі Пєтуховій Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за апеляційною скаргою управління ПФУ в Замостянському районі м. Вінниці на рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 28 липня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці про визнання відмови в перерахунку пенсії протиправною та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії, як інваліду 3-ої групи, ліквідатору аварії ЧАЕС,-
В С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_2 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, в якому зазначив, що він належить до першої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є інвалідом 3 групи захворювання.
Відповідно до ст.ст. 50, 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» позивачу була призначена державна пенсія, розмір якої обчислений у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України.
Відповідач відмовив йому у здійсненні перерахунку пенсії з урахуванням розміру мінімальної пенсії за віком, а тому позивач просить визнати такі дії неправомірними та зобов’язати управління Пенсійного фонду здійснити перерахунок пенсії відповідно до вимог закону.
Рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 28 липня 2010 року позов задоволено частково.
Визнано неправомірною відмову управлінні Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці про перерахунок ОСОБА_2 пенсії по інвалідності згідно ст.ст. 50, 54, 67, 71 Закону України « Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Зобов’язано управлінні Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці провести перерахунок пенсії ОСОБА_2 по інвалідності згідно ст. 54 п. 4 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» відповідно до рішення Конституційного Суду України № 10-рп, тобто з 22.05.2008 року та виплатити йому різницю між нарахованою та отриманою раніше сумою пенсії.
Зобов’язано управлінні Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці обрахувати ОСОБА_2 пенсію з урахуванням положень ст. 28 Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІУ від 09.07.2003 року із розрахунку прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян з наступним перерахунком її згідно змін чинного законодавства і встановлення нових розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.
В апеляційній скарзі управління ПФУ в Замостянському районі просить скасувати вказане рішення, як таке, що не відповідає вимогам закону та постановити нове, яким відмовити у позові.
Перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відмову в її задоволенні з таких підстав.
Вирішуючи позовні вимоги, суд цілком підставно прийшов до висновку про їх часткове задоволення і при цьому виходив з того, що позивач належить до першої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є інвалідом 3 групи захворювання, яке пов’язане з впливом аварії на ЧАЕС.
Внаслідок цього йому призначена державна пенсія, відповідно до Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до ст. 49 вказаного закону визначені види пенсій, які підлягають виплаті особам постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС – 1, 2, 3 та 4 категорій, це зокрема, державна пенсія та додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Стаття 50 зазначеного закону передбачає особам, віднесеним до 1 категорії щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірах: інвалідам ІІІ групи, дітям інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу – 50% мінімальної пенсії за віком.
Також законом передбачено, що у разі збільшення визначеного законом розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст. 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам віднесеним до категорії 1-4 внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Перерахунок здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму, а в разі збільшення розміру прожиткового мінімуму перерахунок пенсії повинен проводитись, виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.
За таких обставин, суд правильно визнав дії відповідача неправомірними і зобов’язав його здійснити перерахунок та виплату пенсії.
Відповідно до положень ст. 212 ЦПК України судове рішення мотивовано, суд не порушив норм матеріального чи процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги судова колегія не вбачає.
Керуючись ст.ст. 304№, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу управління Пенсійного Фонду України в Замостянському районі м. Вінниці відхилити.
Рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 28 липня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді:
З оригіналом вірно: