Справа № 2-3262/2010 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2010 року Євпаторійський міськсуд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого – судді Горюнова Л.І.
при секретарі – Кушнір А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Євпаторії цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення боргу. Свої позовні вимоги мотивує тим, що 29.12.2009 року відповідачка взяла у нього в борг 3200 грн., про що власноручно написала та надала йому розписку, в якій вказаний строк повернення боргу до 01.02.2010 р. За закінченням вказаного строку він неодноразово зверталася до відповідачки з вимогою повернути суму боргу, проте остання не виконує свої зобов’язання, у зв’язку з чим просить суд стягнути з відповідачки борг в сумі 3200 грн. та судові витрати.
У судовому засіданні позивач позов підтримав, дав суду пояснення, аналогічні висловленому в позові, просив позовні вимоги задовольнити.
Відповідачка в судове засідання не явилася, про час і місце слухання справи сповіщена судом належно, про причини неявки до суду не повідомила, заяв і заперечень не представила. При таких обставинах, згідно заяви позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України, враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів про права і взаємостосунки сторін.
З матеріалів справи виходить, що 29.12.2009 року відповідачка взяла у позивача в борг 3200 грн., про що власноручно написала та надала йому розписку, в якій вказаний строк повернення боргу до 01.02.2010 р., але свої зобов’язання не виконала.
Згідно ст.1046 ЦК України, за договором позики одна сторона (кредитор) передає іншій стороні (позичальнику) у власність грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язаний повернути кредитору таку ж суму грошових коштів або таку ж кількість речей того ж роду і такої ж якості. Договір позики вважається укладеним момент передачі грошей.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору і вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов і вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або іншими звичними вимогами, що пред'являються.
Згідно ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від виконання зобов'язання і одностороння зміна умов договору не допускається.
Таким чином, судом встановлено, що право позивача порушено, вимагає судового захисту і тому, з відповідачки на користь позивача слід стягнути борг в сумі 3200 грн.
Крім того, згідно ст. 88 ЦПК України з відповідачки підлягає стягненню на користь позивача понесені витрати по сплаті державного мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 171 грн.
На підставі ст. ст. 525, 526, 1046 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214 – 215, 224 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу– задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 борг в сумі 3200 грн. та судові витрати в сумі 171 грн., а усього – 3371 грн.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АР Крим через Євпаторійський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Л.І.Горюнова