ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________________________________________________________________________________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
У Х В А Л А
"23" серпня 2006 р. Справа № 17/249
м. Чернігів «23 »серпня 2006 року
Суддя Кушнір І.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю:
Представника позивача: Столяренко О.В. -головний спеціаліст-юрисконсульт, дов.№02 від 03.01.2006р.;
Представника відповідача: ОСОБА_1 -представник, довіреність №НОМЕР_1 від 19.02.2006р.;
В судовому засіданні присутній помічник прокурора м. Чернігова Редька Є.А. посвідчення № 74 від 31.07.02р.
матеріали справи №17/249
За ПОЗОВОМ: Першого заступника прокурора м. Чернігова в інтересах держави в особі Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
14014, м. Чернігів, вул. Музична, 1-А
До ВІДПОВІДАЧА: Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_2
АДРЕСА_1
Про зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Першим заступником прокурора м. Чернігова в інтересах держави в особі Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності пред'явлено позов до СПД ОСОБА_2 про зобов'язання здійснити реєстрацію як платника страхових внесків.
Представник Відповідача проти позовних вимог заперечив, зазначивши, що на даний час Відповідач не має укладених трудових договорів з найманими працівниками. На підтвердження заперечень надав довідку Чернігівського міського центру зайнятості №НОМЕР_2 від 22.08.06р.
З урахуванням викладеного представник Позивача надав в судовому засіданні погоджену з Прокурором письмову заяву про відмову від позову.
Згідно ч.ч.1,3 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України:
“Позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.”
Відповідно до ч.ч.2.4 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України:
“Про прийняття відмови від адміністративного позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі. У разі часткової відмови позивача від адміністративного позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі щодо частини позовних вимог.
Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.”
Відповідно до п.1 ч.2 ст.27 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.01р. №2240-ІІІ страхувальник зобов'язаний зареєструватись у виконавчій дирекції відділення Фонду як платник страхових внесків у десятиденний строк після укладення трудового договору (контракту) з першим із найманих працівників.
Таким чином, для обов'язку зареєструватися як платнику страхових внесків Відповідачу необхідно мати укладені трудові договори з найманими працівниками.
Враховуючи, що на даний час Відповідач не має укладених трудових договорів з найманими працівниками, суд вважає, що відмова Позивача від позову про зобов'язання здійснити реєстрацію як платника страхових внесків не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, а тому приймає відмову Позивача від позову.
Згідно п.2 ч.1 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України:
“Суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.”
З урахуванням викладеного, суд доходить до висновку, провадження по справі має бути закрите.
Керуючись ч.ч.2.4 ст.112, ч.ч.1,3 ст.136, п.2 ч.1 ст.157, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Провадження по справі закрити.
2. Дана ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в наступному порядку. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
3. Дана ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя І.В. Кушнір