Судове рішення #112731
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

 

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________________________________________________________________________________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                        Тел. 7-99-18, факс 7-44-62

 

Іменем України

ПОСТАНОВА

 

 "23" серпня 2006 р.                                                  Справа № 17/247

 

м. Чернігів                                                                                                  «23 »серпня 2006 року                                                      

 

Суддя Кушнір І.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю:

Секретаря судового засідання: Бардіна О.О.

Представника позивача: Столяренко О.В. -головний спеціаліст-юрисконсульт, дов.№02 від 03.01.2006р.;

Представника відповідача:  не з'явився.

В судовому засіданні присутній помічник прокурора м. Чернігова Редька Є.А. посвідчення № 74 від 31.07.02р.

 

матеріали справи №17/247

За ПОЗОВОМ: Першого заступника прокурора м. Чернігова в інтересах держави в особі Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

  14014, м. Чернігів, вул. Музична, 1-А

До ВІДПОВІДАЧА: Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1

  АДРЕСА_1

Про зобов'язання вчинити певні дії

                                                                                                

СУТЬ СПОРУ :

Першим заступником прокурора м. Чернігова в інтересах держави в особі Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності пред'явлено позов до СПД ОСОБА_1 про зобов'язання здійснити реєстрацію як платника страхових внесків.

Відповідач відзиву на позов не надав, явки представника в судове засідання не забезпечив, хоча двічі належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи (поштові повідомлення про №НОМЕР_1 та №НОМЕР_2 свідчать про вручення ухвали та повісток 01.08.06р. та 15.08.06р. відповідно). За таких обставин неявка представника Відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті. Справа розглядається за наявними матеріалами.

Заслухавши представника Позивача, прокурора та дослідивши надані докази, суд -

 

ВСТАНОВИВ :

          Відповідно ст.9 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.01р. №2240-ІІІ (далі Закон №2240), Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.

Згідно ч.ч.1,3,5 ст.10 Закону №2240 управління Фондом здійснюють правління та виконавча дирекція Фонду. В Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі безпосереднє управління здійснюють правління та виконавча дирекція відповідних відділень Фонду.

Робочими органами виконавчої дирекції Фонду та його відділень є виконавчі дирекції відділень в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі. Статутом Фонду може бути передбачено створення виконавчих дирекцій або уповноважених представників відділень у районах та містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення, яким зокрема є Позивач.

Виконавча дирекція є підзвітною правлінню Фонду та здійснює діяльність від імені Фонду в межах та в порядку, визначених статутом Фонду та положенням про виконавчу дирекцію Фонду, що затверджується його правлінням.

Згідно ч.2 ст. 22 Закону №2240, страхувальники - юридичні та фізичні особи набувають статусу платників страхових внесків до Фонду з дня їх реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.27 Закону №2240, страхувальник зобов'язаний зареєструватись у виконавчій дирекції відділення Фонду як платник страхових внесків у десятиденний строк з дня укладення трудового договору з найманим працівником;

Відповідно до п.1.ч.1. ст.13 Закону №2240, Виконавча дирекція Фонду: забезпечує збір та акумуляцію внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням. Має автономну,  незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування. Фінансування Фонду   соціального   страхування  від  нещасних випадків здійснюється за рахунок, зокрема, внесків роботодавців.

Таким чином, порушення роботодавцем обов'язку своєчасної реєстрації у відділеннях виконавчої дирекції Фонду призводить до ненадходження коштів до Фонду, необхідних для здійснення страхових виплат.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 18.07.2006р., ОСОБА_1 зареєстрована в якості суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи Виконкомом Чернігівської міської ради.

Згідно інформації Чернігівського міського центру зайнятості від 13.07.06р., перший найманий працівник у Відповідача працює з 02.06.2006р., і станом на 13.07.06р. залишився 1 не знятий з реєстрації трудовий договір.

Проте, в порушення вимог ст.ст.13,27 Закону №2240, Відповідач до цього часу не зареєструвався як страхувальник у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Чернігові.

Доказів, що спростовують викладені обставини, Відповідач не надав.

За викладених обставин суд доходить висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.

При вирішенні питання розподілу судових витрат суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України:       

“У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а  відповідачем  -  фізична  чи  юридична  особа,  судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.”

Покладення на Відповідача держмита у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, даною статтею взагалі не передбачено.

На підставі викладеного, суд не знаходить підстав для покладення на Відповідача обов'язку сплачувати держмито за розгляд даної справи.

Керуючись ст.ст.94, 158-163, п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

 

ПОСТАНОВИВ :

1.  Позов задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичну особу ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_3) зареєструватися у Чернігівській міській виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (14000, м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62) в якості платника страхових внесків.

3. Дана Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в наступному порядку. Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції  викладаються  в  апеляційній скарзі. Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви   про   апеляційне оскарження. Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

4. Дана Постанова  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  строк,  встановлений  цим Кодексом,  постанова або  ухвала  суду  першої  інстанції  набирає законної сили після закінчення цього строку. У  разі  подання  апеляційної скарги судове рішення,  якщо його  не  скасовано,  набирає  законної  сили   після   закінчення апеляційного розгляду справи.

5. Дана Постанова після набрання законної сили,  є обов'язковою для осіб,  які беруть  участь  у  справі,  для  їхніх правонаступників,  а також для всіх органів,  підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини,  які  були  встановлені постановою,  що набрала законної  сили,  в  одній  адміністративній   справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

 

Суддя                                                                                                    І.В. Кушнір

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація