Судове рішення #11270987

справа № 2-о-98/2010

ОКРЕМА УХВАЛА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

11 жовтня 2010 р.                                 місто Городня

Городнянський районний суд Чернігівської області у складі головуючого судді Криворученка Д.П., народних засідателів Борисенка В.В., Варнацького Ю.І., секретарі Марченко Т.А., за участю представника заявника ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Городня цивільну справу за заявою директора Городнянського психоневрологічного інтернату ОСОБА_2, заінтересовані особи – орган опіки та піклування Городнянської міської ради Чернігівської області, Городнянської районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання ОСОБА_3 недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,-

В С Т А Н О В И В :

Заявник звернувся 09.08.10 р. до суду з заявою про визнання підопічної ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка перебуває у Городнянському психоневрологічному інтернаті, недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, оскільки остання страждає на тяжке психічне захворювання, постійно потребує стороннього догляду, нездатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

    19.08.2010 р. провадження у справі було зупинено у зв’язку з призначенням судово-психіатричної експертизи ОСОБА_3

    24.09.2010 р. провадження у справі відновлене і справу призначено до розгляду у судовому засіданні на 01.10.2010 р.

    Про час та місце засідання Городнянська міська рада Чернігівської області повідомлялась належним чином, однак причини неявки в суд представника органу опіки та піклування і не надання подання про призначення опікуна, не повідомлені.

    01.10.2010 р. ухвалою суду до участі у справі залучено заінтересовану особу – Городнянську районну державну адміністрацію Чернігівської області, як орган опіки та піклування і справу слуханням відкладено на 11.10.2010 р.

    11.10.2010 р. представники органів опіки та піклування Городнянської міської ради Чернігівської області, Городнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, у судове засідання не з’явилися, подання про визначення опікуна до суду не вносились, у зв’язку з чим справа слуханням, в черговий раз, відкладена на 19.10.2010 р.    

Відповідно до вимог статті 240 ЦПК України, справи про визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника та представника органу опіки та піклування. Згідно приписів статті 241 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй опікуна.

Згідно приписів Наказу Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26 травня 1999 року N34/166/131/88, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 червня 1999 р. за N387/3680 «Про затвердження Правил опіки та піклування», опіка (піклування) встановлюється для захисту особистих і майнових прав та інтересів повнолітніх осіб, які за станам здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов'язки. Органами, які приймають рішення щодо опіки і піклування, є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі комітети міських, районних у містах, сільських, селищних рад. Безпосереднє ведення справ щодо опіки і піклування покладається у межах їх компетенції на відповідні відділи й управління місцевої державної адміністрації районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчих комітетів міських чи районних у містах рад. Керівництво органами опіки та піклування і контроль за їх діяльністю здійснюють обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації та виконавчі комітети вищестоящих рад. 

    Стаття 157 ЦПК України проголошує, що суд розглядає справи протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі.

Неявка представників органів опіки та піклування у судове засідання та безпідставне затягування розгляду справи, ненадання ними подань щодо призначення опікуна ОСОБА_3, яка за висновком судово-психіатричної експертизи не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, грубо порушує її конституційні права.

 

Виявлені порушення вимог законодавства потребують належного реагування, з метою недопущення їх у подальшому.

На підставі викладеного, керуючись ст.211 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

              Про виявлені порушення довести до відома Голови Чернігівської обласної державної адміністрації для вжиття відповідних заходів реагування.

Про результати розгляду ухвали повідомити суд не пізніше, як у місячний строк.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернігівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5- денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.

Головуючий - суддя:                                           Д.П. Криворученко

Народні засідателі     :                         В.В. Борисенко

                                    Ю.І. Варнацький    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація