Судове рішення #11270748

Справа №2- 3888\10.

 Р І Ш Е Н Н Я

Іменем    України

29 вересня  2010  року Голосіївський районний суд м. Києва у складі: головуючого судді                   Плахотнюк К.Г.

при секретарях                         Бондарук А.О., Давиденко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2  до ОСОБА_3  про зменшення розміру аліментів,

встановив:

19 квітня 2010 року представник  ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом  до  ОСОБА_3  про зменшення розміру аліментів, які стягуються з  ОСОБА_2  на утримання  не повнолітніх дітей.

    В обґрунтування заявлених позовних вимог представником позивача зазначено, що  на виконання рішення  Голосіївського районного суду м. Києва від 13.06.2007 року ОСОБА_2 сплачує на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання двох неповнолітніх синів  - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі  40%  від усіх видів його  доходів щомісяця і до повноліття дітей.

З часу ухвалення Голосіївським районним судом рішення  про стягнення з нього у примусовому порядку аліментів  на утримання  дітей  він  зареєстрував шлюб з ОСОБА_6, від якого у них  ІНФОРМАЦІЯ_4 народився син - ОСОБА_2. Для забезпечення сім"ї житлом він  24.09.2008 року  отримав кредит  в "УкрСиббанку" у розмірі  585 000, 00 доларів США строком на 30 років. Він також продовжує сплачувати цільовий кредит, який було отримано  ним за час перебування у шлюбі з ОСОБА_3  у Регіональному відділенні  в м. Києві Державного  фонду сприяння   молодіжному  житловому будівництву. Крім того, позивач утримує його престарілу матір, яка  отримує незначну пенсію в розмірі  1 053, 00 грн..

Зважаючи на те, що  розмір  аліментів, який  він виплачує на користь  відповідача,  щомісячне погашення кредитів  перевищує його середньомісячний дохід, а тому просить зменшити розмір аліментів на користь ОСОБА_3, на утримання  двох неповнолітніх синів до 25 % .

У судовому засіданні представники позивача заявлений позов підтримували, просили задовольнити  позовні вимоги.

Відповідач та її представник  заявлені вимоги не визнали, посилаючись на те, що  розмір аліментів які сплачує  позивач на утримання дітей  є таким щоб забезпечити дітям рівень життя  до якого  привчив  дітей батько. Відповідач також вказала, що для забезпечення дітей, а саме їх утримання, виховання та забезпечення їх всебічного розвитку  вона  витрачає не тільки аліменти, що отримує від  ОСОБА_2, а також  і свою заробітну плату, крім того також має на утриманні пристарілу матір, а  бажання  позивача  забезпечити нову родину  житлом вартістю у  585 000, 00 доларів США не може впливати на  інтереси дітей від першого шлюбу.

За слухавши учасників судового розгляду справи, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заявлені вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що рішенням  Голосіївського районного суду м. Києва від 13.06.2007 року ОСОБА_2 зобов"язано сплачувати на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання двох неповнолітніх синів  - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі  40%  від усіх видів його  доходів щомісяця і до повноліття дітей (а.с.8-9).

    25 квітня 2008 року ОСОБА_2 вступив до шлюбу з  ОСОБА_7 (а.с.12).

    ІНФОРМАЦІЯ_4 народився  ОСОБА_8, батьком якого є - ОСОБА_2 (а.с.13).

    Відповідно до вимог ч. 1 ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між  батьками, може бути згодом  зменшено  або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів  у разі зміни матеріального  або сімейного стану, погіршення або поліпшення  здоров"я когось із них та в інших випадках.

    За правилами ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує - стан здоров"я та матеріальне становище дитини, стан  здоров"я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки,сина, інші обставини, що мають істотне значення.

    На думку суду, обставини які зазначені представником позивача як підстави для зменшення розміру аліментів на утримання  двох неповнолітніх синів  ОСОБА_2 істотними є тільки наявність в останнього  іншої дитини та необхідність надавати матеріальну допомогу на  утримання пристарілої матері.

Зважаючи на те, що утримання дітьми їх  батьків є  конституційним обов"язком останніх, а розмір пенсії отримуваний матір"ю позивача - 1053,00 грн.  є підставою для висновку суду, що ОСОБА_2 надає таку допомогу матері в добровільному порядку, і  надання такої допомоги є необтяжливим для позивача (а.с.27).

Посилання представника  позивача на  наявність в останнього зобов"язань за кредитними договорами, суд не приймає до уваги, оскільки витрати  на придбання житла, це є витрати, що мають бути співмірними доходам, своїми доходами кожен має розпоряджатися на власний розсуд з рахуванням усіх необхідних витрат  та можливостей, а тому  не мають впливати на розмір аліментів які виплачуються на утримання дітей.

Врахувавши всі обставини справи, суд приходить до висновку, що розмір аліментів, які має сплачувати позивач на користь відповідача на утримання двох неповнолітніх синів  має відповідати 33% усіх видів його доходу.

На підставі  викладеного та керуючись ст. 51 Конституцією України, ст. 182, ч.2 ст.183, ч. 1 ст. 192 СК України, ст.ст. 10,11,60,88,208,213,218 ЦПК України, суд -

вирішив:

позов  ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2  до ОСОБА_3  про зменшення розміру аліментів, задовольнити частково.

Зменшити розмір   аліментів, які стягують з ОСОБА_2  на користь ОСОБА_3  на утримання неповнолітніх дітей.

Стягнути з ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_3, місце народження Федеративна республіка Німеччина м. Потсдам, місце проживання  -м.Київ. АДРЕСА_1 на користь  ОСОБА_3 (місце проживання - АДРЕСА_2)  аліменти на утримання:  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі  33% з усіх видів доходів щомісяця,  однак не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму  для  дитини відповідного віку на кожну дитину, до досягнення  ОСОБА_4 повноліття -  25 травня 2014 року.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного  суду м. Києва.

 Апеляційна скарга на рішення суду подається  протягом десяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна  скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, що ухвалив оскаржуване судове рішення.

 Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація