Справа №2 -6244\10.
У Х В А Л А
Іменем України
29 вересня 2010 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Плахотнюк К.Г.
при секретарі Давиденко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання дій протиправними стягнення недоплаченої соціальної допомоги,
встановив:
у провадженні суду з 31.08.2010 року знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання дій протиправними стягнення недоплаченої соціальної допомоги.
До початку судового розгляду справи представником відповідача управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації заявлено клопотання про закриття провадження у справі на підставі п.1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, у зв"язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 09.09.2010 року.
Позивач просила вирішити заявлене клопотання відповідно до вимог закону.
Заслухавши учасників судового розгляду справи, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як видно зі змісту позовної заяви, позивач заявила позовні вимоги в порядку цивільного судочинства на підставі п.2 ч.1 ст. 15 ЦПК України.
Разом з тим, Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року №19-рп2010 р. у справі за конституційним поданням Верховного Суду України, щодо відповідності КонституціїУкраїни(конституційності) положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов"язаних із соціальними виплатами" від 18.02.2010 року №1691 -УІ, визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), п. 2 ч. 1 ст. 15 ЦПК України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов"язаних із соціальними виплатами" від 18.02.2010 року №1691 -УІ.
Цим же рішенням Конституційного Суду України встановлено, що положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов"язаних із соціальними виплатами" від 18.02.2010 року №1691 -УІ , та Цивільно процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього ж рішення.
З огляду на викладене, позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.
За правилами п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України, заявлений позивачем спір має бути вирішено в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року №19-рп2010 р. у справі за конституційним поданням Верховного Суду України, щодо відповідності Конституції України(конституційності) положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов"язаних із соціальними виплатами", п.1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд -
ухвалив:
провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання дій протиправними стягнення недоплаченої соціальної допомоги, закрити.
Роз"яснити позивачу, що заявлені позовні вимоги віднесено до юрисдикції адміністративного суду.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п"яти днів з дня проголошення або отримання її копії.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя: