Судове рішення #11270109

справа № 2-а-1667/2010

Категорія 2.18

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2010 року                                                                              м. Севастополь

Ленінський районний суд міста Севастополя у складі:

головуючого – судді Левадко С.І.,

при секретарі – Басс С.А.,

за участю:  позивача – ОСОБА_1,

      представника позивача – ОСОБА_2,

                   представника 3-ї особи – Антонова В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Севастополі  адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Севастопольської міської Ради, третя особа – обслуговуючий кооператив ЖБТІЗ „Сокіл-3” про спонукання здійснити певні дії,  

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Севастопольської міської Ради про спонукання відповідача внести до додатку № 1 до рішення Севастопольської міської ради №6649 від 17.02.09р. „Додаток до рішення  Севастопольської міської ради” №4881 від 08.07.08” ОСОБА_1 в якості  особи, що має право на отримання земельної ділянки близько 0,06 га.

Позовні вимоги ОСОБА_1 мотивовані тим, що він, з 1992 р. обробляв земельну ділянку загальною площею 0,06 га, а з 1998р. став членом городницького товариства „Сокіл-3”. В 2006р. товариство було перетворено в житлово-будівельне товариство індивідуальних забудовників (ЖБТІЗ) „Сокіл-3” відповідно заяв членів городницького товариства, а в 2008р. в обслуговуючий кооператив ЖБТІЗ. При  виділенні землі  ОК ЖБТІЗ „Сокіл-3” Севастопольською міською радою, правлінням кооперативу був підмінений список членів кооперативу, в якому було відсутнє його прізвище. Заяву про вихід з товариства він не подавав та в установленому порядку виключений не був і не отримував повідомлення про виключення з членів товариства. Таким чином, прийняте міською радою рішення про надання згоди на передачу у власність тільки громадянам, вказаним в Додатку до рішення міської ради, порушує його права на отримання у власність земельної ділянки, що знаходиться в його користуванні.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на обставини, вказані в позові.

Представник відповідача  в судовому засіданні заперечував проти позову та пояснив, що ОСОБА_1 не було дотримано вимог діючого законодавства щодо отримання у власність земельної ділянки, зокрема не було надано відповідних заяв та довідок, які б свідчили про його бажання отримати земельну ділянку, тобто не було дотримано певної процедури оформлення земельної ділянки, що привело до відсутності його у членах ЖБТІЗ „Сокіл-3” та вплинуло на відсутність в списках осіб – членів ЖБТІЗ, яким надано дозвіл на передачу у власність  земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель та споруд. При цьому з боку Севастопольської міської ради його прав порушено не було.

Представник третьої особи – Антонов В.І. з позовом ОСОБА_1 не погодився та пояснив, що до Севастопольської міської ради, для оформлення у власність земельної ділянки, були направлені списки осіб, які є членами ОК „ЖБТІЗ „Сокіл-3”. При цьому ОСОБА_1 членом ЖБТІЗ не був, відповідних заяв не писав, вступних, пайових та членських внесків не сплачував, в зв’язку з чим і не був включений до списку громадян – членів ОК „ЖБТІЗ „Сокіл-3”, які мають право на отримання у власність земельних ділянок в районі Карантинної балки для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель на споруд. При цьому, на цей час позивач не позбавлений права самостійно звернутись  до Севастопольської міської ради з питання отримання у власність земельної ділянки, що знаходиться в його користуванні.

Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши письмові матеріали справи, вважає, що адміністративний позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

 Судом встановлено, що з 1998 р. позивач був членом городнього товариства „Сокіл-3”. У 2008 року був створений обслуговуючий кооператив „ЖБТІЗ „Сокіл-3”. 8.07.2008р. рішенням сесії Севастопольської міської ради №4881 надано згоду громадянам-членам ОК „ЖБТІЗ „Сокіл-3” на передачу у власність земельних ділянок в районі Карантинної балки для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель та споруд. 17.02.2009р. рішенням сесії Севастопольської міської ради №6449 затверджено проект землеустрою по відводу земельної ділянки площею 4,4170 га, в тому числі земельні ділянки загальною площею 4,0660 га, що підлягають передачі у власність громадянам для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель та споруд і земельні ділянки площею 0,3510 га під проїздами та проходами в районі Карантинної балки та внесено зміни до додатку до рішення міської ради від 08.07.2008р. №4881 „Про надання згоди громадянам-членам ОК „ЖБТІЗ „Сокіл-3” на передачу у власність земельних ділянок в районі Карантинної балки для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель та споруд”. Згідно додатків до рішень міської ради від 08.07.2008р. та 17.02.2009р. позивач відсутній у списках осіб – членів  ОК „ЖБТІЗ „Сокіл-3”.

Як слідує з пояснень позивача, при перетворенні городнього товариства в ЖБТІЗ він був у від’їзді, в подальшому хворів, а про збори, що проводились, його ніхто не повідомляв, в зв’язку з цими обставинами, він не подавав відповідної заяви  про вступ до ОК „ЖБТІЗ „Сокіл-3” та не сплачував внески.

З рішень, які були прийняті міською радою щодо надання згоди громадянам – членам обслуговуючого кооперативу „ЖБТІЗ „Сокіл-3” про передачу у власність земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель та споруд, вбачається, що вони були прийняті на підставі, зокрема, розглянутих заяв членів ОК „ЖБТІЗ „Сокіл-3” та заяви голови ОК „ЖБТІЗ „Сокіл-3” про внесення змін до додатку до рішення міської Ради від 08.07.2008р. При цьому позивач підтвердив відсутність з його боку відповідної заяви та документів, необхідних для оформлення у власність земельної ділянки, які б мали бути подані як на ім’я голови правління ОК ЖБТІЗ, так і на адресу Севастопольської міської ради.

 

             Згідно зі статтею 11 Закону України „Про кооперацію”, вступ до кооперативу здійснюється  на  підставі письмової заяви.  Особа, яка подала заяву про вступ до кооперативу, вносить вступний внесок і пай  у  порядку  та  розмірах,  визначених  його статутом.  Рішення правління  чи  голови  кооперативу  про  прийняття до кооперативу підлягає затвердженню загальними зборами його  членів. Порядок прийняття такого рішення та його затвердження визначається статутом кооперативу.

             Відповідно до статті 41 Земельного кодексу України, житлово-будівельним  (житловим)   та   гаражно-будівельним кооперативам  за  рішенням  органів  виконавчої  влади або органів місцевого  самоврядування  земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва  передаються  безоплатно  у  власність  або надаються в оренду у розмірі,  який встановлюється  відповідно  до затвердженої містобудівної документації.  

Відповідно до ч. 1 ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, має право на звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом.

Згідно ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Отже, згідно з вищенаведеними нормами права, позивач має право звернутись до адміністративного суду з позовом лише у разі, якщо він вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю відповідача (суб'єкта владних повноважень) порушено його права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. При цьому, обставину дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів позивача має довести належними та допустимими доказами саме позивач.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем не надано документів, які б свідчили про його бажання та його право на отримання земельної ділянки в складі ОК „ЖБТІЗ „Сокіл-3”, що і обумовило відсутність його у списках членів ОК „ЖБТІЗ „Сокіл-3”, та, відповідно, в додатках до прийнятих з цього питання рішень Севастопольської міської ради.    

   Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

   Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача щодо зобов'язання Севастопольської міської ради внести до додатку №1 до рішення Севастопольської міської ради №6449 від 17.02.09 „Додаток до рішення Севастопольської ради” № 4881 від 08.07.08” в якості особи,  що має право на отримання земельної ділянки близько 0,06 га, задоволенню не підлягають, оскільки позивач не надав належних доказів подання відповідачу всіх документів, передбачених чинним законодавством для оформлення права власності на земельну ділянку та прийняття з цього питання відповідного рішення.

   Виходячи з обставин справи, суд п риходить до висновку, що Севастопольська міська рада діяла в межах повноважень та не порушувала інтересів позивача щодо реалізації його права на отримання у власність земельної ділянки.

   При таких обставинах, суд не находить підстав для задоволення позовних  вимог ОСОБА_1

   Керуючись ст.ст.6, 11, 12, 71, 160, 161 КАС України,  -

постановив:

            Позов ОСОБА_1 до Севастопольської міської Ради, третя особа – обслуговуючий кооператив „ЖБТІЗ „Сокіл-3” про спонукання здійснити певні дії – залишити без задоволення.

            Постанова суду може бути оскаржена. Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом десяти днів до Ленінського районного суду м. Севастополя. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Севастополя. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

            Суддя: (підпис)

            З оригіналом згідно

            Суддя Ленінського районного

            суду м.Севастополя     Левадко С.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація