ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________________________________________________________________________________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
"03" серпня 2006 р. Справа № 16/235
„13”год „10”хв. Господарський суд Чернігівської області у складі
головуючого –судді М.В. Фесюра
при секретарі –А.О. Кезля
за участю представників сторін:
від позивача –О.В. Столяренко
від відповідача –Гавриленко Ю.С., Добренький С.В.
в судовому засіданні взяв участь прокурор Турчин І.А.,
розглянувши в м. Чернігові у відкритому судовому засіданні справу
за ПОЗОВОМ : Прилуцького міжрайонного прокурора
В інтересах Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального
страхування з тимчасової втрати працездатності
м. Чернігів, вул.. Музична ,1/а
до ВІДПОВІДАЧА: Державного підприємства „Дослідне господарство „Івківці” Чернігівського
інституту агропромислового виробництва УААН
Прилуцький р-н, с. Івківці, вул. Незалежності, 3а
Про стягнення 22195,73 грн.
Прилуцьким міжрайонним прокурором в інтересах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі –Фонд) подано позов до Державного підприємства „Дослідного господарства „Івківці” Чернігівського інституту агропромислового виробництва УААН (далі – Відповідач) про стягнення заборгованості по страхових внесках в сумі 22195,73 грн..
20.07.2006р. за згодою прокурора та визначеного ним у поданій заяві позивача судом здійснена заміна неналежного позивача, оскільки Прилуцька міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду в силу Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” № 2240-ІІІ від 18.01.2001 р. не є юридичною особою і являє собою структурний підрозділ Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду.
Від Позивача надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог, в якій він просить стягнути з Відповідача 20673,96 грн. Зменшення обумовлене поданням Відповідачем звіту за 1 півріччя 2006 року, в якому самостійно визначена сума недоїмки у вказаному розмірі.
Відповідач проти позову заперечив, посилаючись на те, що ним подана касаційна скарга по справі № 15/286, в якій йому у позові про списання заборгованості минулих років відмовлено. Заявив клопотання про зупинення провадження у справі до прийняття Вищим адміністративним судом України рішення у пов’язаній справі.
Крім того, відповідач, посилаючись на ст.ст.99,100 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає, що у позові має бути відмовлено через пропущення позивачем річного строку звернення до адміністративного суду за стягненням боргу минулих років.
Заслухавши пояснення представників сторін, прокурора та дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ :
09 січня 2002 р. Державне підприємство „Дослідне господарство „Івківці” Чернігівського інституту агропромислового виробництва УААН було зареєстровано, як страхувальника, в Прилуцькій міжрайонній виконавчій дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до ст.22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” № 2240-ІІІ від 18.01.2001 р. ( далі –Закон-2240) відповідач є платником страхових внесків на зазначене страхування, які відповідно до ст.23 Закону він повинен перераховувати шляхом безготівкових розрахунків один раз на місяць у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Відповідно до ст.27 Закону-2240 страхувальник зобов’язаний нараховувати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Всупереч вказаним вимогам чинного законодавства, Відповідач станом на 01.07.06 р. має борг по сплаті страхових внесків, строк сплати яких настав, в розмірі 20673,96 грн. Факт заборгованості підтверджується розрахунковими відомостями, в яких Відповідачем самостійно визначена сума недоїмки, довідкою –розрахунком суми боргу, актами звірки заборгованості.
У відповідності з ст. 8 Закону -2240 спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Питання про списання заборгованості, яка виникла у Відповідача, починаючи з 2000 року, і включена до ціни позову, було предметом розгляду у справі № 15/286/23 за позовом Державного підприємства дослідного господарства „Івківці” до Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
За результатами розгляду постановою господарського суду Чернігівської області від 24.01.2006р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 05.04.2006р., у позові відмовлено.
Отже , судове рішення набрало законної сили.
Клопотання відповідача про зупинення провадження у справі задоволенню не підлягає, оскільки відповідачем не надано доказів надсилання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України, а також не надано доказів відкриття судом касаційної інстанції провадження за такою скаргою.
Крім того, згідно п.4 ст. 245 КАС України, в разі прийняття судового рішення про списання заборгованості минулих років, відповідач не позбавлений права звернутися з заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами у зв’язку зі скасуванням судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути.
Посилання відповідача на пропущення позивачем річного строку звернення до суду не можуть бути прийняті судом, оскільки не ґрунтуються на системному аналізі норм діючого законодавства.
Так, ст.99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна булла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 2 ст.30 Закону-2240 передбачено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.
Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Отже , стягненню підлягає вся недоїмка незалежно від часу її виникнення.
Заперечення Відповідача проти позову з посиланням на відомості , відображені у самостійно складеній довідці, щодо понесення ним страхових витрат 03 липня 2006р. у розмірі 8306,73 грн., судом не приймаються, оскільки за правилами ведення обліку такі витрати мають враховуватись при складанні звіту за 3 квартал 2006р. та підтверджуватись належними доказами, яких Відповідачем не надано.
Натомість, Позивачем шляхом надання звітів платника доведена заборгованість у розмірі, заявленому до стягнення.
За таких обставин зменшені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.94, 158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Державного підприємства „Дослідне господарство „Івківці” Чернігівського інституту агропромислового виробництва УААН ( код 00729847, Прилуцький р-н с. Івківці вул. Незалежності,3а, р/р 26006301100914 КАБ „Демарк” м. Прилуки, МФО 353575) на користь Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на рахунок Прилуцької міжрайонної виконавчої дирекції (м. Прилуки вул. Вокзальна,46/1, код 26091537, р/р 25605224 в ЧОД АППБ ?Аваль? , МФО 353348) заборгованість в сумі 20673,96 грн.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена у повному обсязі 07 серпня 2006 року.
Суддя М.В. Фесюра
- Номер:
- Опис: відшкодування втрат
- Тип справи: Видача дублікату наказу (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 16/235
- Суд: Господарський суд Луганської області
- Суддя: Фесюра М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.01.2017
- Дата етапу: 16.01.2017