ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________________________________________________________________________________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
ПОСТАНОВА
"11" липня 2006 р. Справа № 10/166а
10 год. 15 хвил.
За позовом: Державної податкової інспекції у Бобровицькому районі |
17400, м. Бобровиця, вул. Незалежності, 34 |
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Аскор” |
17400 м. Бобровиця вул. Незалежності, 179 |
Про припинення підприємницької діяльності |
Суддя С.А. Пашкіна
Секретар І.С. Скрипка
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН :
Від Позивача: Катрух В.А. –гол. держподатінспектор, дов. від 05.04.06 р. № 241/9/10-100.
Від Відповідача: не з’явився.
Позивачем –Державною податковою інспекцією у Бобровицькому районі подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю „Аскор” про припинення юридичної особи.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з мотивів, викладених у позовній заяві. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач не звітує до ДПІ у Бобровицькому районі на протязі 13 місяців, тобто більше 1 року, що є підставою для припинення юридичної особи.
Відповідач представника у призначене судове засідання не направив. Заяв та клопотань від відповідача до суду не надходило.
Відповідач про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Частиною 2 ст. 128 КАСУ, передбачено, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.
Оскільки стороною по справі (відповідачем) є юридична особа, зважаючи на те, що відповідач був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду і ним не повідомлено про причини неприбуття його представника та від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд вважає за можливе розглянути справу по суті за наявними в ній матеріалами (доказами).
Дослідивши матеріали справи та надані докази, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю „Аскор” зареєстроване виконавчим комітетом Славутицької міської ради та видано свідоцтво про державну реєстрацію. 26.02.04р. зроблено запис у свідоцтві про державну реєстрацію відповідача Бобровицькою райдержадміністрацію, у зв’язку зі зміною адреси на Чернігівську обл. м. Бобровиця вул. Незалежності, 179. Відповідача взято на облік у Бобровицьом відділенні Козелецької МДПІ 17.03.04р.
У відповідності з вимогами чинного законодавства, зокрема, ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.91 р. № 1251-XII платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).
Відповідач, в порушення вимог ст. 4, п. п. 2,3 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, не звітує до ДПІ у Бобровицькому районі на протязі 13 місяців, тобто більше 1 року, що підтверджується наданими позивачем доказами.
Пунктом 17 частин 1 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.90 р. № 509-XII, органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
Згідно ч. 1 ст. 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду. Суб’єкт господарювання ліквідується, зокрема, у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом (ч. 6 ст. 59 Господарського кодексу України).
Статтею 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб’єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб’єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
У ст. 239 Господарського кодексу України визначені види адміністративно –господарських санкцій, однією з яких є скасування державної реєстрації та ліквідація суб’єкта господарювання. Вказана санкція може бути застосована у разі здійснення суб’єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, що передбачено ст. 247 Господарського кодексу України.
Відповідно до ст. 33 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” від 15.05.03 р. № 755-IV (далі –Закон № 755) державна реєстрація припинення юридичної особи проводиться у разі, зокрема, постановлення судового рішення.
Як передбачено ч. 2 ст. 38 Закону № 755, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 38 вказаного Закону суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
Враховуючи наведене вище, суд доходить висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню. Оскільки позовні вимоги підтверджені належними і допустимим доказами, суд вважає за можливе прийняти рішення по справі без участі в судовому засіданні відповідача.
Представник позивача проти прийняття рішення по справі без участі відповідача не заперечує.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 238, 239, 247 Господарського кодексу України, Законом України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, ст.ст. 94, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Припинити юридичну особу –Товариство з обмеженою відповідальністю „Аскор”, м. Бобровиця вул. Незалежності, 179 код ЄДРПОУ 30640965.
3. У день набрання судовим рішенням законної сили направити його державному реєстратору Бобровицької районної державної адміністрації Чернігівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява.
Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Чернігівської області.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного господарського суду.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі, відповідно до ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.А.Пашкіна