Судове рішення #11265626

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 22ц-5982/2010

Категорія::  на ухвалу Головуючий по 1 інстанції

Компанієць О.В.

Доповідач в апеляційній

інстанції Ювшин В.І.


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2010 року                                                       м. Черкаси

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Черкаської області у складі головуючого    Ювшина В.І.

            суддів:         Сіренка Ю.В.

                              Скіця М.І.

при секретарі                                 Наконечна М.М.                                

представника відповідача              ОСОБА_4                                                                                                          

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу ОСОБА_5 на ухвалу Смілянського міськрайонного суду  Черкаської області від 15 червня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_5 про припинення повноважень директора,

в с т а н о в и л а :

ОСОБА_6 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_5 про припинення повноважень директора.

Ухвалою Смілянського міськрайонного суду  Черкаської області від 15 червня 2010 року з метою забезпечення позову ОСОБА_6 до ОСОБА_5 про припинення повноважень директора заборонено ОСОБА_5 вчиняти будь-які дії від імені ТОВ «Механіка-Плюс».

В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати ухвалу Смілянського міськрайонного суду   Черкаської області від 15 червня 2010 року, вважаючи що вона постановлена з порушенням норм  процесуального права, та відмовити позивачу в задоволенні заяви про вжиття зазначених нею заходів забезпечення позову.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга   підлягає до  задоволення з наступних підстав.

 Відповідно до  ч.1 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову. Ч. 3 ст. 152 ЦПК України визначено, що види забезпечення позову мають бути спів мірними із заявленими позивачем вимогами.

ОСОБА_6, як один із засновників товариства, що має 40% в статутному фонду, звернулась з позовом до ОСОБА_5 про припинення повноважень директора.

Пленум Верховного Суду України в п. 4 Постанови №9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»   роз’яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів. Наприклад, обмеження можливості господарюючого суб'єкта користуватися та розпоряджатися власним майном іноді призводить до незворотних наслідків. агропромислового комплексу  відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо є таке, що набрало законної сили рішення суду у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

Але судом першої інстанції не було враховано, що обираючи засіб забезпечення позову в вигляді заборони директору товариства вчиняти від імені товариства будь-які дії, суд фактично зупинив господарську діяльність товариства.

При таких обставинах ухвала суду першої інстанції підлягає до скасування, та ухвалення нової ухвали, якою необхідно відмовити позивачці в забезпеченні позову в обраний нею спосіб.  

Керуючись ст.ст. 303, 307, п.2 ч.1 ст. 312, 315 ЦПК України,      колегія суддів судової палати,-

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 на ухвалу Смілянського міськрайонного суду  Черкаської області від 15 червня 2010 року задоволити.

Ухвалу Смілянського міськрайонного суду  Черкаської області від 15 червня 2010 року про обрання заходу забезпечення позову  в вигляді заборони ОСОБА_5, виконавчому директору ТОВ «Механіка-Плюс» вчиняти будь-які дії від імені товариства, - скасувати.

ОСОБА_6 відмовити в заяві про забезпечення позову в обраний нею спосіб.

Ухвала набирає чинності негайно після її проголошення та касаційному оскарженню не підлягає.

        Головуючий /підпис/

Судді         /підписи/

Згідно з оригіналом

Суддя                                                                В.І.Ювшин

                                                             

                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація