Справа № 1-130/07
Вирок
Іменем України
22.03.2007 р. м. Гола Пристань
Голопристанський районний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Полова В.Ф.
при секретарі Соловйовій Ю.А.
з участю прокурора Кравченко І.В.
потерпілого ОСОБА_2
адвоката ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Гола
Пристань кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народився с. Краснознаменка, Голопристанського
району, Херсонської області, громадянин України, освіта середня,
не одружений, раніше не засуджений, не працює, проживає АДРЕСА_1
Херсонської області,
за ст. 286 ч.І КК України,
ВСТАНОВИВ :
10.12.2006 року, ОСОБА_1 біля 1.00 години, в с. Суворівка Голопристанського району, будучи в стані алкогольного сп'яніння, керуючи технічно несправним мотоциклом МТ-10 зі зміненною конструкцією гальмівної системи, з залишковою висотою шин менше 0,8 мм, без реєстраційних документів та посвідчення водія, порушив п.п. 31.1, 31.4, 31.4.1.а.,31.4.5-а,2.1,2.3.6,2.9.а, 2.10 а,б,в, Правил Дорожнього руху України, не стежив за дорожньою обстановкою, відволікся від керування і під час повороту не справився з керуванням та перевернувся, внаслідок чого пасажиру мотоцикла ОСОБА_2 заподіяно середньої тяжкості тілесні ушкодження.
Підсудний ОСОБА_1 вину визнав повністю і пояснив, що 10.12.2006 року будучи в стані алкогольного сп'яніння керував мотоциклом у якого були частково несправні гальма. Пасажиром був ОСОБА_2 Про'їзжаючи по с. Суворівка не справився з керуванням, мотоцикл перевернувся і ОСОБА_2 поламав ногу. Посвідчення водія та документів на транспортний засіб не має. Частково відшкодував потерпілому збитки на лікування.
Крім повного визнання, вина підсудного підтверджується показами потерпілого ОСОБА_2 який повністю підтвердив покази підсудного і пояснив,- що претензій до нього не має.
Як слідує з висновка судово-медичної експертизи ОСОБА_2 заподіяно середньої тяжкості тілесні ушкодження.
( а.с.ЗО)
Висновком судово-технічної еспертизи підтвердженого
-2-
технічний стан мотоцикла, дозволяв водію контролювати напрямок руху транспортного засобу та здійснювати гальмування з відомою водію ефективністю аж до зупинки, але його експлуатація здійснювалась з порушенням п.п. 31.1, 31.4, 31.4.5.а ПДР України.(а.с.23-26)
Відповідно до п.п.31.1, 31.4., 31.4.5.а ПДР України , технічний стан транспортних засобів та їх обладнання, повинні відповідати вимогам стандартів і забороняється експлуатація транспортних засобів в разі зміни конструкції гальмівних систем чи не відповідаючим вимогам завода виробника.
Суд , заслухавши підсудного , потерпілого, проаналізувавши матеріали кримінальної справи, приходить до висновку, що підсудним допущено порушення вищенаведених пунктів правил дорожнього руху і вина його в цьому - повністю доведена.
Суд погоджується з кваліфікацією дій підсудного за ст. 286 ч. 1 КК України як порушення правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло середньої тяжкості тілесні ушкодження потерпілому.
Обставинами, що пом'якшують покарання суд визнає те що підсудний щиро розкаявся у скоєнному, частково відшкодував збитки.
Обтяжуючою обставиною є скоєння злочину в стані алкогольного сп'яніння.
При призначенні покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, обставини що пом'якшують та обтяжують покарання, дані про особу , що він позитивно характеризується, вперше притягується до кримінальної відповідальності. Виходячи з цього, доцільно застосувати ст.ст. 75,76 КК України.
Керуючись ст.ст.321 , 323, 324 КПК України , суд
Засудив :
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 28 6 ч.І КК України і призначити йому покарання, у вигляді одного року шести місяців обмеження волі без позбавлення права керування транспортними засобами.
На підставі ст. 75, 7 6 КК України від призначенного покарання звільнити з випробуванням та іспитовим строком один рік, якщо протягом цього строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки :
-не виїзжати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи.
-періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід залишити без змін - підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати на користь держави в сумі 233,1 гривні.
На вирок суду може бути подано апеляцію чи апеляційне подання протягом 15 днів з моменту проголошення до Херсонського апеляційного суду через Голопристанський районний суд.