Справа № 2-2135/10
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
2 липня 2010 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючої Толкачової Л.А.
при секретарі Духота Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгород справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка пред'явила в суд даний позов посилаючись на те, що рішенням Вишгородського районного суду відповідачі позбавлені батьківських прав щодо своїх дітей ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_11 А рішенням виконавчого комітеті Вишгородської міської ради опікуном над малолітніми дітьми призначено позивачку, тому вона просить стягнути з відповідачів аліменти на утримання малолітніх ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку до досягнення дітьми повноліття, та покласти на відповідачів судові витрати.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала і просить його задоволити.
Відповідачі у судове засідання не прибули, про час розгляду справи повідомлялися належним чино, причини неявки суду не повідомили.
На підставі ст. 169 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідачів.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
Згідно рішення Вишгородського районного суду Київської області від 10.02.2010 року, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 позбавлено батьківських прав стосовно їх малолітніх дітей ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3, про що свідчить відповідне рішення по справі « 2-1074/10.
ОСОБА_1 1961 року народження, дійсно призначена опікуном над малолітніми ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3, про що свідчить рішення виконавчого комітету Вишгородської міської ради від 25.02.2010 року № 43.
У відповідності зі ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.
Позивачка просить, стягнути на її користь з відповідачів аліменти на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі 1/3 частини усіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви і до досягнення повноліття дітей.
Враховуючи, що відповідачі не надають допомоги на утримання дітей, суд вважає, що аліменти необхідно стягнути.
Згідно зі ст.182 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних членів сім'ї, та інші обставини, що мають істотне значення.
Суду не надані докази щодо наявності у відповідачів інших дітей, на утримання яких вони сплачують аліменти та щодо неможливості відповідачами надавати матеріальну допомогу на утримання дітей.
Приймаючи до уваги вищезазначене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 3, 10, 60, 212, 213, 215, 88, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, статтями 180, 183, 191 Сімейного кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей, - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця м. Вишгород мешканця АДРЕСА_2 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання малолітніх: ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_8, та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_9 щомісячно у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку до досягнення дітьми повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви, а саме з 14.04.2010 року і до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_10, уродженки м. Київ мешканки АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання малолітніх: ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_8, та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_9 щомісячно у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку до досягнення дітьми повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви, а саме з 14.04.2010 року і до досягнення дітьми повноліття.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вишгородський районний суд Київської області.
Суддя: Л.А.Толкачова