Справа № 2 – 512/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2010 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючої Толкачової Л.А..
при секретарі Духота Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Жукинської сільської ради, третя сторона: ОСОБА_2, Вишгородська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності у порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В:
Позивач пред’явив в суді даний позов, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_3 1932 р.н., тітка позивача, після смерті якої залишилося спадкове майно, яке вона заповідала своєму племіннику, - позивачу по справі. У встановлений законом строк, позивач прийняв спадщину, проте у зв’язку з тим, що державний акт на право власності на земельну ділянку не пройшов державну реєстрацію, позивач не має змоги у позасудовому порядку оформити право власності на спадкове майно, тому просить, визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 0,6291 га, кадастровий № 3221882800:27:057:1693, що розташована в Київській області Вишгородського району, на території Жукинської сільської ради, цільове призначення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.
В судовому засіданні позивач уточнив свої позовні вимоги. Просить суд визнати за ним право власності у порядку спадкування на земельну ділянку площею 0,6291 га, кадастровий № 3221882800:27:057:1693 що розташована в Київській області Вишгородського району, на території Жукинської сільської ради, цільове призначення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, та визнати за ним у порядку спадкування право власності на земельну ділянку площею 2,2078 га, що розташована в Київській області Вишгородського району, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства в порядку спадкування після ОСОБА_3 померлої ІНФОРМАЦІЯ_3.
Представник відповідача – Жукинська сільська рада в судове засідання не з’явився: про час та день розгляду справи повідомлений належним чином. Надав суду заяву в якій позовні вимоги визнали та просить розглядати справу у їх відсутність.
Представник третьої особи Вишгородська районна державна нотаріальна контора у судове засідання не прибув, про час розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомили.
Представник третьої особи ОСОБА_2 – ОСОБА_4 суду повідомив, що ОСОБА_2 прийняв спадщину після ОСОБА_3, та претендує на належні йому частку спадкового майна.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню зі слідуючих підстав.
Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_3 померла у віці 76 років ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується актовим записом про смерть № 20 видане секретарем Жукинської сільської ради.
ОСОБА_3 на праві приватної власності належали:
- земельна ділянка розміром 0,6291 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯЖ № 651145;
- земельна ділянка розміром 2,2078 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯЖ № 651146;
Позивач є спадкоємцем за заповітом, котрий своєчасно прийняв та частково оформив право на спадкове майно, що підтверджується спадковою справою щодо майна померлої ОСОБА_3 спадкова справа № 792.
Третя особа по справі - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 був законним чоловіком ОСОБА_3, котрий на час відкриття спадщини був непрацездатний вдівець.
Відповідно до ст. 1241 ЦК України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти
спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом
(обов'язкова частка). Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення. До обов'язкової частки у спадщині зараховується вартість речей звичайної домашньої обстановки та вжитку, вартість заповідального відказу, встановленого на користь особи, яка має право на обов'язкову частку, а також вартість інших речей та майнових прав, які перейшли до неї як до спадкоємця. Будь-які обмеження та обтяження, встановлені у заповіті для спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині, дійсні лише щодо тієї частини спадщини, яка перевищує його обов'язкову частку.
Відповідно до заяви ОСОБА_2 від 29.12.2008 року, що знаходиться у спадковій справі щодо майна померлої ОСОБА_3, він прийняв спадщину з чого б вона складалася та де б вона не знаходилася.
При винесенні рішення, суд бере до уваги, те, що хоча позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом, проте третя особа по справі – ОСОБА_2 має право на обов’язкову частку у спадщині і відповідно до чинного законодавства ОСОБА_2 відноситься до першої черги спадкоємства та має право на ? частину спадкового майна як непрацездатний вдівець, тому суд вважає, що позов слід задовольнити частково і визнати за ОСОБА_1 ? частину спадкового майна після померлої ОСОБА_3
На підставі ст. 1225, 1241, 1268, 1269,1270, ЦК України, керуючись ст. 10,60,212,213, 215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Жукинської сільської ради, третя сторона: ОСОБА_2, Вишгородська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності у порядку спадкування– задовольнити частково.
Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування на ? частину земельної ділянки розміром 0,6291 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯЖ № 651145 та на ? частину земельної ділянки розміром 2,2078 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯЖ № 651146, після ОСОБА_3 померлої ІНФОРМАЦІЯ_3.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л.А.Толкачова
Копія згідно з оригіналом: Л.А.Толкачова
Рішення набрало законної сили 09.05.2010 року. Оригінал рішення знаходиться в Архіві Вишгородського районного суду в цивільній справі № 2-512/2010. Суддя:
- Номер: 2/691/11
- Опис: про визнання права власності на нерухомей майно
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-512
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Толкачова Людмила Анатоліївна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.05.2011
- Дата етапу: 14.06.2011