Справа №2-2676/10
2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
5 жовтня 2010 р.
Теофіпольський районний суд Хмельницької області
в складі головуючого Бурлак Г.І.
при секретарі Дубенюк Н.О.
за участю прокурора _____________________________________________________
адвоката _____________________________________________________
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Теофіполі
справу за позовом ОСОБА_1 до Шибенської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини
встановив:
позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи його тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина і він є спадкоємцем за заповітом, однак у встановлений Цивільним кодексом України строк не звернувся із письмовою заявою про прийняття спадщини, оскільки він є військовослужбовцем і не міг відлучитися з місця роботи. Просить суд визначити додатковий строк для прийняття спадщини .
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача, про час та місце розгляду справи повідомлений вчасно, в суд не з’явився, подав заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи у його відсутності. Суд вважає можливим проводити розгляд справи у його відсутності .
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що позивач є спадкоємцем за заповітом від 20 лютого 2009 року ОСОБА_2, що підтверджується заповітом. Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Відповідно постанови приватного нотаріуса від 08.09.2010 року позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 у зв’язку із пропуском строку прийняття спадщини.
Відповідно ст.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з дня відкриття спадщини.
Згідно ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви для прийняття спадщини.
Враховуючи, що позивач не здійснював дії, які б свідчили про його відмову від прийняття спадщини після померлої ОСОБА_2, суд визнав поважною причину пропуску строку на прийняття спадщини.
Виходячи з наведеного, керуючись ст.1272 ЦК України, ст.ст. 174,10, 60,212 ЦПК України, районний суд
вирішив:
позов ОСОБА_1 до Шибенської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 один місяць з моменту вступу рішення в законну силу.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Хмельницької області через районний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Головуючий:
- Номер: 6/640/15/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2676/10
- Суд: Київський районний суд м. Харкова
- Суддя: Бурлак Галина Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.10.2018
- Дата етапу: 23.07.2019