Справа № 2-390/2007р.
РІШЕННЯ
Іменем України
02 квітня 2007 року Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Шелудякова Л.В.
при секретарі Горошинській Г.С.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1
до Новоселівської сільради Полтавського р-ну про визнання права власності в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовом до Новоселівської сільської Ради Полтавського району про визнання права власності в порядку спадкування, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер її батько ОСОБА_2, а ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати - ОСОБА_3. Батьки перебували в зареєстрованому шлюбі. Після смерті батька залишилось спадкове майно, яке складається з домоволодіння розташованого за адресоюАДРЕСА_1. Право на спадщину після смерті батька повинна була оформляти мати, яка подала до нотаріальної контору заяву про прийняття спадщини, але не встигла оформити на себе право власності в порядку спадкування, так як померла. Позивачка вчасно звернулась до нотконтори з заявою про прийняття спадщини після смерті матері, але не може оформити право власності на спадкове майно , оскільки свідоцтво на право власності на домоволодіння відсутнє, а відновити його неможливо, в зв'язку зі смертю власника.
В судове засідання з'явилась позивачка, яка позовні вимоги підтримала, дала пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві та просила позов задовольнити.
Представник відповідача Новоселівської сільради Полтавського р-ну в судове засідання не з'явився, надавши суду заяви про розгляд справи у їх відсутність, не заперечували проти задоволення позовних вимог (а.с.30, 36).
Виходячи з вищезазначеного, суд вважає за можливе винести рішення по справі при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, при визнанні відповідачем позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер батько позивачки ОСОБА_2 (а.с.5) та ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати ОСОБА_3 (а.с.4), які на день смерті перебували в зареєстрованому шлюбі (а.с.6) та проживали за однією адресоюАДРЕСА_1(а.с.16). Факт родинних стосунків позивачки зі своїми батьками підтверджується свідоцтвом про її народження (а.с.7), а факт укладення нею шлюбу з ОСОБА_4-свідоцтвом про укладення шлюбу (а.с.8). Після смерті батька мати не встигла оформити права власності на спадщину, так як померла, але у встановлений законом шестимісячний строк подала заяву на прийняття спадщини.
Відповідно до вимог ст. 1276 ЦК України, якщо спадкоємець помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття спадщини переходить до його спадкоємців. А тому позивачка має право на оформлення права на спадщину після смерті матері в порядку спадкової трансмісії.
Спадкове майно складається з житлового будинку та господарських споруд і будівель, які розташовані на неприватизованій земельній ділянці площею 0,12 га вАДРЕСА_1. Після смерті матері позивачка у встановлений законом строк звернулись з відповідною заявою на прийняття спадщини (а.с.31), другий спадкоємець - її рідний брат ОСОБА_5 відмовився від прийняття спадщини на користь позивачки (а.с.33,35). Оформити право на спадщину позивачка не має можливості, оскільки правовстановчі документи на домоволодіння відсутні, а поновити їх неможливо в зв'язку зі смертю власників. Відповідно до архітектурно-будівельного висновку (а.с. 14-15) житловий будинок відповідає Державним будівельним нормам України та є придатним до постійного проживання. Згідно технічного паспорту на ім'я ОСОБА_2 на домоволодіння, який виданий КП «БТІ та містобудування Полтавського р-ну» 25.10.06р. домоволодіння складається з житлового будинку та інших господарських будівель і споруд та його вартість становить 41232 грн. (а.с.9-13).
Визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та охоронювані законом інтереси інших осіб.
На підставі викладеного, ст.ст. 392, 1220, 1223, 1261, 1268, 1269, 1276 ЦК України, керуючись ст.ст. 7, 8, 10, 11, 60, 130, 174,209,212-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 право власності на домоволодіння, яке складається з житлового будинку та господарських будівель і споруд вАДРЕСА_1, що належало на праві власності ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя : (підпис) ВІРНО:
- Номер: 6/189/20/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-390/2007
- Суд: Покровський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Шелудяков Л.В.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.10.2016
- Дата етапу: 17.11.2016