Судове рішення #1125715
Справа № 2-380 2007 року

Справа № 2-380 2007 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2007 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Зацерковного М.М. при секретарі   Горбач Н.Д. розглянув у попередньому судовому засіданні в приміщенні Бахмацького районного суду справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Тиницької сільської ради про визнання права власності на 1/2 частину житлового будинку з надвірними будівлями , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Тиницької сільської ради про визнання права власності на 1/2 частину житлового будинку із надвірними будівлями. Позивачі вказують на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3 .Після її смерті відкривається спадщина на 1/4 частину житлового будинку із надвірними будівлями, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1. Дане господарство на 15 квітня 1991 року відносилось до суспільної групи колгоспних дворів , членами якого рахувалися : голова господарства ,ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року , її рідний син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3р.н. , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року , дружина померлого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 р.народження , та син померлого ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6 року народження. Єдиним спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_3 по закону був тоді її рідний син ОСОБА_4 , так як проживав разом із спадкоємцем на час відкриття спадщини. Але юридично спадщину не оформив . Заповіт не складався. ІНФОРМАЦІЯ_4 року помер ОСОБА_4. Після його смерті вікрилася спадщина вже на 1/2 частину житлового будинку з надвірними будівлями.Єдиними спадкоємцями першої черги по закону є : ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які проживали на час відкриття спадщини із спадкодавем , а тому вважаються такими, що прийняли спадщину. Заповіт не складався. Але вони не можуть одержати нотаріально посвідчене свідоцтво про право на спадщину за законом на дане будинковолодіння, належне померлим ОСОБА_3 та ОСОБА_4, по причині відсутності у них правоустановлюючого документу, а саме, свідоцтва про право на власність на будинковолодіння. У зв»язку з оформленням свого спадкового права на майно померлого, вони звернулися" до Прилуцького МБТІ для одержання свідоцтва про право власності померлого на належну йому частину будинковолодіння, але на померлих такого документу їй не видали, посилаючись на ст.25 п.4 ЦК України, яка вказує на те, що цивільна правоздатність фізичної особи припиняється на момент її смерті. А тому, вони змушені звертатись до суду.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала , виклала мотиви зазначені в позовній заяві, не заперечує проти розгляду справи у попередньому судовому засіданні..

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_2 позовні вимоги підтримав , виклав мотиви зазначені в позовній заяві, не заперечує проти розгляду справи у попередньому судовому засіданні..

Представник відповідача - Тиницької сільської ради в судове засідання не з"явився, але надіслав до суду заяву в якій просить справу розглянути у їх відсутність.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши осіб, які беруть участь у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із слідуючих підстав:

Згідно ст.12 Закону України^ «Про власність» у приватній власності громадян можуть знаходитись жилі будинки, збудовані на відведеній у встановленому порядку земельній ділянці або придбані на законних підставах, наприклад, за договором купівлі-продажу, міни, дарування, за правом спадщини.

 

2

Згідно технічного паспорту на будинок АДРЕСА_1, дане будинковолодіння збудоване у 1968 -1970 роках на відведеній в законному порядку земельній ділянці. Але при житті ОСОБА_3 та ОСОБА_4. документа про власність не отримали .

Відповідно п.9 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 04 жовтня 1991 року

: „Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності

громадян на жилий будинок" суди мають врахувати, що право власності на жилий будинок,

   збудований громадянином на і відведеній йому в установленому порядку земельній ділянці і

прийнятий в експлуатацію, виникає з часу реєстрації у виконокомі місцевої ради".

Відповідно п 6: Постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22 грудня 1995 року "«Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності», положення ст.17 ЗУ «Про власність» щодо спільної сумісної власності поширюються на правовідносини, які виникли після введення в дію цього Закону (з 15.04.1991 року).Право власності на майно, яке належало колгоспному двору і збереглося після припинення його  існування мають ті члени двору, котрі на 15.04.1991 року не втратили права на частку в його майні. Розмір частки члена двору визначається, виходячи з рівності часток усіх його членів. Згідно до ст.4 Постанови Верховної Ради України «Про введення в дію Закону «Про власність» загальні правила спадкування щодо частки члена колгоспного двору в майні двору застосовуються з 01.07.1990 року.

Згідно довідки Тиницької сільської ради від 12 березня 2007 року № 354 будинковолодіння

розташоване за адресою АДРЕСА_1

належало до типу колгоспного двору, членами якого були ОСОБА_3,ОСОБА_4.,ОСОБА_1 ,

   ОСОБА_2 А отже мали рівні частки , як члени колгоспного двору.

Рішенням виконкому Тиницької сільської ради № 5 від 16 січня 2006 року право власності на будинковолодіння в АДРЕСА_1, було вирішено оформити за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних долях. .

Згідно ст.1261 ЦК України 2004 року у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці 88 років, актовий запис № 70. Відповідно до ст.549 ч.З ЦК України єдиним спадкоємцем , який прийняв спадщину був ОСОБА_4.

ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_7 року , актовий запис № 33. Після його смерті єдиними спадкоємцями першої черги по закону є дружина ОСОБА_1 та син ОСОБА_2

Позивачі продовжують проживати в АДРЕСА_1 .Отже, відповідно до ч.З ст.1268 ЦК України вони вважаються такими, що прийняли спадщину після померлого ОСОБА_4

Отже,    за    ОСОБА_1 повинно бути визнано право власності на 1/4 частину та за ОСОБА_2 на ХА частину    житлового будинку із ниш      нагтіштими будівлями, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1

Керуючись ст.ст. 10, 27, 31 ,60, 61,130, 174, 213-215, 218, 294 ЦПК України, ст.12 Закону України "Про власність", ст.ст. 1261, 1268, 1270 ЦК України 2004 року, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/4 частину житлового будинку із надвірними будівлями, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, як спадкоємцем за законом на майно померлого ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_7 року в с Тиниця. Бахмацького району, Чернігівської області.

 

3

Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/4 частину житлового  будинку із надвірними будівлями, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, як спадкоємцем за законом на майно померлого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7    року в с Тиниця. Бахмацького району, Чернігівської області.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційня скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.   

Суддя  М.М. Зацерковний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація