Судове рішення #11256625

              Справа № 2-597/2010р.

             Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

26 cерпня 2010 року     Сколівський районний суд Львівської області в складі:                                                                                                                                                                                                      

головуючого-судді       Гуменної Н.М.

при секретарі                Трембач М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сколе Львівської області в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Нижньорожанківської сільської ради про визнання права власності на спадщину за законом ,

в с т а н о в и в:

Позивач звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить визнати за нею право власності за законом на будинок , що в АДРЕСА_1, після смерті тітки ОСОБА_2 Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що її тітка ОСОБА_2 в АДРЕСА_1 мала житловий будинок. З 1972 року вона проживала у цьому будинку разом з тіткою. ІНФОРМАЦІЯ_1 тітка померла, після її смерті вона продовжує проживати у згаданому будинку, тобто прийняла спадщину, але не оформляла, оскільки на час смерті ОСОБА_2, вона, згідно Цивільного кодексу Української РСР (в редакції 1963 року) не належала до числа осіб, які могли бути спадкоємцями.

В судовому засіданні позивач дала пояснення аналогічні наведеним та просить позов задоволити.

Відповідач – представник Нижньорожанківської сільської ради щодо задоволення позову не заперечує.

Суд, заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

 Факт родинних відносин підтверджується долученим до позовної заяви свідоцтвом про про народження.

У книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис за № 15 від 14.05.2002 року, про те, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 87 років /свідоцтво про смерть серії І-СГ           №НОМЕР_1/.

Згідно довідки виданої Нижньорожанківською сільською радою №1915 від 12.12.     2009 року ОСОБА_2 дітей не мала, і інших спадкоємців, крім племінниці ОСОБА_1, яка проживала з нею в її житловому будинку з 1972 року і до дня її смерті по АДРЕСА_1

Відповідно до ст.1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім»єю не менше як п»ять років до часу відкриття спадщини.

Пунктами 4,5 Прикінцевих та Перехідних положень Цивільного кодексу України передбачено, що Цивільний кодекс України застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності. Щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов»язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності. Правила книги шостої Цивільного кодексу України застосовуються також до спадщини, яка відкрилась, але не була прийнята ніким із спадкоємців до наброання чинності  Цивільним кодексом.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 з 1972 року проживала однією сім»єю з ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, в будинку, що в АДРЕСА_1 і продовжує проживати там по сьогоднішній день.

Оскільки ОСОБА_1 проживала з ОСОБА_2 однією сім»єю більше як п»ять років до часу відкриття спадщини, є спадкоємцем за законом, фактично прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2, тому за позивачкою слід визнати право власності на будинок, що в АДРЕСА_1, як на спадкове майно.

Керуючись ст.ст. 10-12,60,88,213,215,218 ЦПК України,  ст.ст. 1216,1217,1220,1261-ч.3 ст.1268 ЦК України, п. 5 Перехідних положень ЦК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинок що в АДРЕСА_1 , як на спадкове майно.

          Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

        Суддя                     Н. Гуменна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація