Судове рішення #11249443

Справа  № 2-3695/10

У Х В А Л А

  І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

06 жовтня 2010  року  Солом’янський районний суд м. Києва                    

у складі суду:  головуючого   судді            - Букіної О.М.

при секретарі                                              - Дімаковій Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства Оборони України , Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про  визнання дій незаконними та зобов’язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася з вищезазначеною позовною заявою та уточнивши позовні вимоги просить суд:

-   визнати незаконними дії   Міністерства Оборони України щодо відмови у перерахунку грошового забезпечення починаючи з 01.01.2008 року  з урахування посадового окладу  начальника відділу адміністративно-господарського управління Генерального штабу збройних сил України , подавши відповідну довідку про перерахунок грошового забезпечення до Головного управління пенсійного фонду України в м.Києві;

-   - зобов’язати Головне управління пенсійного фонду України у м.Києві зробити позивачу перерахунок  та виплату пенсії починаючи з 01.01.2008 року  без обмежен. та стягнути понесені судові витрати.

Просить розглянути зазначений спір в порядку цивільного судочинства.

За ініціативою суду на обговорення учасників судового розгляду поставлено питання про закриття провадження у справі в зв’язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Представник позивача проти закриття провадження заперечує. Вважає, що згідно з Прикінцевими положеннями Закону України «Про судоустрій та статус суддів» розгляд справи можливий в порядку цивільного судочинства.

Представник відповідача -2 вважає за необхідне закриття провадження у справі. Зазначила, що згідно з ч. 2 ст. 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до  наступного.

Позивач звернувся в суд з позовом на підставі ст. 15 ЦПК України, оскільки Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року було визначено розгляд такої категорії справ у порядку цивільного судочинства.

Рішенням Конституційного суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010 положення цього закону щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

За таких обставин, вбачається, що вирішення такого спору віднесено до компетенції адміністративного суду в порядку адміністративного судочинства.

Суд вважає, що посилання представника позивача на можливість розгляду зазначеної справи в порядку цивільного судочинства не ґрунтуються на законі та суперечать Рішенню Конституційного суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

З огляду на наведене, провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись статтями 3, 11, 15, 205 ЦПК України, статтями 17, 18 КАС України, Рішенням Конституційного суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010 суд, –

у х в а л и в:

Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства Оборони України , Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про  визнання дій незаконними та зобов’язання вчинити певні дії,.

Роз’яснити позивачу право на звернення в суд у порядку адміністративного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація