Справа № 1-205
2009р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 вересня 2010 року Садгірський районний суд м. Чернівці
у складі : головуючого – судді Галузінського А.М.
при секретері – Осипчук Ю.М.
з участю прокурора – Кініщук Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Чернівці справу про обвинувачення :
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця АДРЕСА_1 та мешканця АДРЕСА_2 громадянина України, українця, з повною загальною середньою освітою, не одруженого, не судимого, військовозобов’язаного, не працюючого, у вчиненні злочину передбаченого ст.358 ч.3 КК України
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця АДРЕСА_3 та мешканця АДРЕСА_4, громадянина України, українця, з повною загальною середньою освітою, не одруженого, не судимого, військовозобов’язаного, не працюючого, у вчиненні злочину передбаченого ст.358 ч.3 КК України
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_8, уродженки м.Тернопіль та мешканки АДРЕСА_5 громадянки України, українки, з повною вищою освітою, не заміжню, не військовозобов’язану, на момент вчинення злочину працювала головним бухгалтером ТОВ «Сторожинецька кераміка», засуджену 19.06.2009 р. Першотравневим районним судом м.Черівці по ст.366 ч.1 КК України до міри покарання у вигляді 850 грн. штрафу, з позбавленням права займати матеріально – відповідальні посади строком на один рік, у вчиненні злочину передбаченого ст.366 ч.1 КК України
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 достовірно знаючи про умови надання банком кредиту та бажаючи оформити кредит на купівлю для себе легкового автомобіля, однак не маючи на той момент офіційного місця роботи, з якого він міг би отримати довідку про доходи, для послідуючого надання її в банк, на початку серпня 2007 р. запропонував своїй знайомій, ОСОБА_4 виготовити для нього підроблену довідку про доходи на його прізвище з метою подальшого використання вказаної довідки про доходи в Садгірському відділенні ЧОД ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» для оформлення кредиту для купівлі легкового автомобіля марки «Деу-Нексія». Після цього, 06.08.2007 р. ОСОБА_4 являючись головним бухгалтером ТОВ «Сторожинецька кераміка», достовірно знаючи про те, що ОСОБА_2 ніколи не працював та не працює в товаристві, шляхом внесення неправдивих відомостей про офіційні доходи останнього склала завідомо неправдивий офіційний документ - довідку про доходи №115 від 06.08.2007 р. на прізвище ОСОБА_2, завірила його своїм підписом, печаткою та штампом ТОВ «Сторожинецька кераміка» і надала її останньому.
06.08.2007 р. ОСОБА_2 разом із ОСОБА_3, якому він запропонував бути його поручителем під час оформлення кредиту, перебуваючи у Садгірському відділенні ЧОД ВАТ „Райффайзен Банк Аваль", надали працівникам банку завідомо підроблену довідку про доходи №115 від 06.08.2007 р. з ТОВ «Сторожинецька кераміка» видану на ОСОБА_2 Після чого 10.08.2007 р. ОСОБА_2 уклавши кредитний договір №014/0031/73/41121, незаконно отримав в банку кредит на своє прізвище на загальну суму в розмірі 56 тис. 700 грн. для придбання в кредит легкового автомобіля марки «Деу-Нексія» в автосалоні ПП ВКФ «БКО». ОСОБА_3 же у свою чергу, надав посадовій особі банку підроблену довідку про доходи №02 від 06.08.07р. з РГ «Буковинський кримінальний огляд» на своє прізвище, яку він отримав при не встановлених слідством обставинах і уклав договір поруки №011/0031/21686/П від 10.08.2007 р. по забезпеченню боргових зобов'язань позичальника.
В судовому засіданні ОСОБА_2 винним себе у вчиненні злочину визнав і пояснив, що на початку серпня 2007 р. він вирішив придбати в кредит легковий автомобіль марки «Деу-Нексія», у автосалоні ПП ВКФ «БКО», але для цього йому необхідно було заплатити стартову суму в розмірі 6 тис. грн. та оформити кредитний договір в Садгірському відділенні ЧОД ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» на загальну суму в розмірі 56 тис. 700 грн. Для оформлення кредитного договору йому необхідно буде подати в банк крім особистих документів, довідку про доходи з постійного місця роботи за останні півроку, а також для отримання кредиту йому необхідно буде використати особу-поручителя, якій також необхідно буде подати певний перелік документів. Того ж дня він зустрівся із своїм знайомим ОСОБА_3 та запропонував йому виступити поручителем по забезпеченню боргових зобов’язань перед «Райффайзен Банк Аваль», на що той погодився. Він пояснив ОСОБА_3, що для того щоб виступити поручителем йому необхідно буде подати до банківської установи паспорт, ідентифікаційний код, довідку про доходи з постійного місця роботи. Йому було відомо про те, що ОСОБА_3 ніде офіційно не працював, але пообіцяв знайти довідку про доходи для подальшого подання її до банку. Підсудний пояснив, що його колишня співмешканка ОСОБА_4 працювала головним бухгалтером ТОВ «Сторожинецька кераміка», а так як він ніде не працював, запропонував ОСОБА_4, щоб вона підробила для нього довідку про доходи на його прізвище, пояснивши їй, що дана довідка йому необхідна для придбання в кредит легкового автомобіля марки «Деу-Нексія». 06.08.07 р. в приміщенні ТОВ «Сторожинецька кераміка» він зустрівся з ОСОБА_4 та надав їй свої паспорт та ідентифікаційний код, на підставі яких вона мала виготовити підроблену довідку про доходи на його прізвище. Через годину ОСОБА_4 надала йому підроблену довідку про доходи №115 від 06.08.2007 р. і він той же день повідомив ОСОБА_3 В свою чергу ОСОБА_3 повідомив його, що у нього також підроблена довідка про доходи на його прізвище. В подальшому в Садгірському відділенні ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» кожен з них надали всі необхідні документ для оформлення кредиту, в тому числі підроблені довідки про доходи і 10.08.07 р. було укладено з ним кредитний договір на загальну суму в розмірі 56700 грн., а із ОСОБА_3 договір поруки по забезпеченню боргових зобов’язань. 13.08.07р. він між ним та банком було укладено договір застави транспортного засобу та було виплачено кредит на 56700 грн.
ОСОБА_3 винним себе у вчиненні злочину визнав та пояснив, що на початку серпня 2007 р. він зустрівся із ОСОБА_2, який повідомив його, що бажає придбати в кредит автомобіль марки «Деу-Нексія» через Садгірське відділення АТ «Райффайзен Банк Аваль». Для цього йому необхідно буде оформити кредитний договір в банку і запропонував йому по його борговим зобов’язанням перед банком, виступити в якості поручителя під час оформлення кредиту. На пропозицію ОСОБА_2 він погодився. ОСОБА_2 пояснив йому, що для того аби виступити поручителем йому необхідно буде подати до вказаного банку свої паспорт, ідентифікаційний код, а також довідку про доходи з постійного місця роботи за останні півроку і таку довідку йому виготовила його знайома. 06.08.07 р. при перебуванні із ОСОБА_2 у Садгірському відділенні ВАТ «Райффафзен Банк Аваль» він надав
- 2 -
працівнику банку необхідні документи, в тому числі, підроблені довідки про доходи і банк з ОСОБА_2 оформив кредитний договір, а з ним – договір поруки.
У відповідності до ч.3 ст.299 КПК України докази по справі судом не досліджувалися, за згодою підсудних та прокурора, в зв’язку з тим, що підсудні обставини справи, викладені в обвинувальному висновку - не оспорюють.
Оскільки обвинувачення ніким із учасників судового процесу не оспорюється, суд вважає вину підсудних ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в вчинені злочину, передбаченому ч.3 ст.358 КК України, за ознаками: використання завідомо підробленого документу, доведенною
Дії ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вірно кваліфіковані по ч. 3 ст. 358 КК України, оскільки вони використали завідомо підроблені документи.
Визначаючи підсудним вид і міру покарання суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчиненого діяння, що злочин вчинено раніше не судимими особами, вперше вчинили злочин, що вони каються в скоєному, позитивно характеризується за місцем проживання, відсутність шкоди, а тому знаходить можливість виправлення підсудних без відбуття покарання, з випробуванням.
Оскільки по справі було проведено експертизу і затрачено на її проведення кошти, то відповідно з підсудних слід стягнути ці витрати.
Відповідно до свідоцтва про смерть серії1-МИ №НОМЕР_1 від 16.10.2009р. ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_9., а тому кримінальна справа відносно померлої підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України суд,
З А С У Д И В:
Визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3 винними по ч.3.ст.358 КК України.
Призначити ОСОБА_2 та ОСОБА_3 по ч.3.ст.358 КК України, кожному, міру покарання у вигляді двох років обмеження волі.
На підставі ст.75,ст.76 КК України ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звільнити від відбуття призначеного покарання, якщо вони протягом іспитового строку - двох років не вчинять нового злочину і будуть виконувати покладені на них обов’язки, зокрема, не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально – виконавчої системи, повідомляти даний орган про зміну місця проживання, роботи, періодично з'являтися для реєстрації в зазначений орган.
Зарахувати ОСОБА_3 в строк відбуття покарання, відповідно до ст.72 КК України, утримання під вартою з 02.08.2010р. по 20.09.2010р., виходячи з співвідношення: одному дню позбавлення волі відповідає два дні обмеження волі.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_2 залишити підписка про невиїзд, засудженому ОСОБА_3 змінити міру запобіжного заходу з утримання під вартою на підписку про не виїзд, звільнивши його з залу судового засідання.
Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 солідарно на користь Науково дослідного експертно – криміналістичного центру УМВС України в Чернівецькій області (м.Чернівці, вул.Головна, 24, код 25575279 в НБУ м.Чернівці, МФО 856135. р/р № 35220002000298 «За послуги НДЕКЦ») 1277 грн. 04 коп.
На підставі ст.ст.6,282 КПК України закрити кримінальну справу відносно ОСОБА_4, яка обвинувачується за ст.366 ч.1 КК України, у зв’язку із її смертю.
На вирок суду може бути подана апеляція в апеляційний суд Чернівецької області через Садгірський районний суд м.Чернівці протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Головуючий суддя А.М.Галузінський
- Номер: 1/2407/3644/11
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-205
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Галузінський Анатолій Миколайович
- Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.11.2011
- Дата етапу: 05.12.2011