Судове рішення #11248587

Справа № 2-5103/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 15 серпня 2010 р. Малиновський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого – судді Дрішлюка А.І.,

при секретарі судового засідання – Шер-Алієвої В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, стягнення аліментів на утримання дружини, -  

ВСТАНОВИВ:

В провадженні  Малиновського  районного  суду міста  Одеси  знаходиться  цивільна справа за  позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, стягнення аліментів на утримання дружини.

Обґрунтовуючи позовні вимоги про стягнення аліментів ОСОБА_1 посилалася на те, що 3 квітня 2009 року між нею та ОСОБА_2 було укладено шлюб, в якому народився син – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

В зв’язку з тим, що відповідач матеріальної допомоги на утримання сім’ї  не надає та намагається ухилитися від власних обов’язків, позивачка просила стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання дружини, у розмірі 400 грн., починаючи від дня подачі позову та до досягнення сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років,   тобто до 23.02.2012 року; а також стягнути аліменти на утримання дитини  - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 600 грн. починаючи від дня подачі позову та до досягнення повноліття ОСОБА_3, тобто до 23.02.2027 року (а.с. 22)

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засідання визнав  позовні вимоги частково, а саме в частині сплати аліментів на дитину -  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 500 грн. на місяць, про що надав відповідну заяву (а.с. 29) .

Суд, заслухавши пояснення сторін, розглянувши й дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання дитини, стягнення аліментів на утримання дружини підлягають задоволенню частково з наступних підстав.

Як встановлено у судовому засіданні між позивачкою і відповідачем 3 квітня 2009 року  був зареєстрований шлюб, про що Першим Малиновським відділом реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції зроблено відповідний актовий запис за № 189 (а.с. 4) .

ІНФОРМАЦІЯ_1 року у сторін народився син - ОСОБА_2, в свідоцтві про народження якого батьком зазначений відповідач – ОСОБА_2 (а.с. 3) .

Син проживає  разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні, сама позивачка не в змозі надавати йому матеріальну допомогу та утримання в повному обсязі.

Приймаючи рішення та задовольняючи вимоги позивачки щодо стягнення аліментів на утримання дитини частково суд виходить з положень ст. 51 Конституції України, та ст.180 СК України, згідно з якими батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. У відповідності до ст. 7 СК України, жінка та чоловік мають рівні права і обов’язки у сімейних відносинах, шлюбі та сім’ї. Відповідно обов’язок по утриманню дитини в рівних частках покладається на її батьків.  

Визначаючи розмір аліментів, згідно з вимогами ст. 182 СК України суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, а також те, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, який на момент прийняття рішення згідно з Законом України "Про державний бюджет України на 2010 рік" прожитковий мінімум для дітей віком від 6  до 18 років складає 921 грн.

Згідно зі ст. 184 СК України  я кщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, тому суд встановлює розмір аліментів у визнаній позивачем сумі.

Суд роз’яснює, що згідно зі ст. 192 СК України розмір аліментів,  визначений за  рішенням  суду  або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за  рішенням  суду  за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни  матеріального  або  сімейного  стану,  погіршення  або поліпшення здоров'я когось із них.

  Відповідно до ст.185 СК України  той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення. Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

Згідно зі ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, тобто з 20.04.2010 року.  

Приймаючи рішення про відмову у задоволенні вимоги про стягнення аліментів на утримання позивачки, суд виходить з наступного.

Відповідно до  ст. 84 Сімейного кодексу України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Згідно з п. 4 ст. 84 Сімейного кодексу України, право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Враховуючи те, що відповідача - ОСОБА_2 було звільнено з посади старшого зміни охорони у магазині „Копійка”, що підтверджується записом від 27.08.2010 року у трудовій книжці ОСОБА_2 (а.с. 30) ,   тобто на час розгляду справи в суді ОСОБА_2 не має можливості надавати матеріальну допомогу по утриманню дружини.

Керуючись ст. 51 Конституції України, ст.ст. 3, 10, 84, 180, 182, 184, 185, 191, 199  Сімейного кодексу України, ст.ст. 1,3, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, стягнення аліментів на утримання дружини, -  задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1 аліменти в розмірі 500 грн. на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року, але не менш 30 % прожиткового мінімуму для  дитини відповідного віку до досягнення повноліття ОСОБА_3, тобто до 23.02.2027 року починаючи з 20.04.2010 року.      

В частині стягнення аліментів на утримання позивачки – відмовити.  

   

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення апеляційної скарги.


ГОЛОВУЮЧИЙ                                                  А.І. ДРІШЛЮК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація