Справа 2-о-219/ 2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 вересня 2010 року м. Ромни
Роменський міськрайонний суд сумської області
в складі : головуючої судді ШУНЬКО Г.О.
при секретарі ВІВДЕНКО В. Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Ромни цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи: виконавчий комітет Погожокриницької сільської ради, Роменського району Сумської області та Роменська районна державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин та належності правовстановлюючих документів ,
В С Т А Н О В И В :
11 серпня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, у якій просив встановити факт, що померла ОСОБА_2 доводиться матір’ю так як у свідоцтві про його народження мати записана як « ОСОБА_2,» а у інших документах у тому числі і у свідоцтві про смерть як « ОСОБА_2» , що стало перешкодою в оформленні спадщини після її смерті в державній нотаріальній конторі. Аналогічна помилка допущена і в сертифікаті про право на цінні папери (акції) сільськогосподарського закритого акціонерного товариства імені Тельмана, Роменського району Сумської області від 30 травня 2006 року, в якому зазначено ім’я матері «ОСОБА_2»
У судовому засіданні ОСОБА_1, вимоги заяви підтримав і просив задовольнити.
Представник виконавчий комітет Погожокриницької сільської ради, Роменського району, Сумської області та Роменської районної державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явилися і направили до суду письмові заяви про розгляд справи ї їх відсутності, проти задоволення заяви не заперечують.
Судовим розглядом справи встановлені наступні обставини.
Громадянка ОСОБА_2народилася ІНФОРМАЦІЯ_2, що видно з довідки від 28 липня 2010 року Погожокриницької сільської ради Роменського району Сумської області (а.с. 16)
З свідоцтва про одруження за НОМЕР_1 видно, що26 листопада 1932 року одружились ОСОБА_4 і ОСОБА_2 і після одруження присвоєно прізвище ОСОБА_2.(а.с.10)
Заявник по справі народився 10 серпня 2010 року. Згідно свідоцтва про народження за НОМЕР_2 і актового запису про народження мати значиться як ОСОБА_2 (а. с. 9)
У заповіті від 7 лютого 1996 року ім’я спадкодавця зазначено як «ОСОБА_2» (а.с.11).
Згідно свідоцтва про смерть зазначено що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2 (а.с.12).
Таким чином має місце невідповідність правопису імені ОСОБА_2
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина. У сертифікаті акції СЗАТ ім. Тельмана серії А №32 від 30.05.2006 року зазначено, що ОСОБА_2 являється власником цінних паперів у кількості – 139 шт. (а.с.13-14).
Таким чином невідповідність запису імені спадкодавця позбавляє можливості спадкоємцю за заповітом оформити спадщину в нотаріальній конторі.
Згідно ст. 256 ЦПК України в судовому порядку можуть бути встановлені факти, що мають юридичне значення, в тому числі факти родинних відносин між фізичними особами та належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я по батькові, місце і час народження якої, що зазначені у документі не збігаються з прізвищем, ім’ям по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або у паспорті.
В суду немає сумнівів в тому, що має місце помилка в правопису імені померлої ОСОБА_2. У свідоцтві про народження заявника, зазначено матір “ОСОБА_2” замість “ОСОБА_2 ”. З матеріалів справи слідує, що ОСОБА_2 була матір’ю заявника.
Також у суду не має сумніву в тому, що сертифікат іменних акцій сільськогосподарського ЗАТ імені Тельмана серії: А №32 від 30 травня 2006 року в кількості цінних паперів – 139 штук, на ім’я ОСОБА_2 належить одній і тій особі ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 п.2, 256, 259 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 – задовольнити повністю.
Встановити, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець та мешканець АДРЕСА_1, є сином ОСОБА_2, 1912 року народження, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.
Встановити, що сертифікат акцій сільськогосподарського закритого акціонерного товариства імені Тельмана серії: А №32 від 30 травня 2006 року в кількості цінних паперів – 139 штук, виданий сільськогосподарським закритим акціонерним товариством імені Тельмана та зареєстрований реєстратором “Промінвест банком” 30 травня 2006 року, на ім’я ОСОБА_2 , дійсно належить ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, без участі яких було проголошено судове рішення – протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя підпис:
Копія вірна…
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ШУНЬКО Г. О.
В судовому процесі оголошено вступну та резолютивну частину рішення, повний текст віддрукований та підписаний 15 вересня 2010 року.