Судове рішення #11245072

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2-а-11644/09/2570                                   Головуючий у 1-й інстанції:   Соломко І.І.  

Суддя-доповідач:  Заяць В.С.


У Х В А Л А

Іменем України

"09" вересня 2010 р.                                                                                                        м. Київ

     

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді:                                                                       Зайця В.С.,

                  Суддів:                                                               Земляної Г.В.,

                                                                                                          Цвіркуна Ю.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2009 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до прокурора Чернігівської області про захист конституційних прав, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до прокурора Чернігівської області про захист конституційних прав при розгляді скарги в порядку статті 99-1 КПК України.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2009 року відмовлено у відкритті провадження.

На вказану ухвалу суду позивач  подав апеляційну скаргу, в якій посилався на допущені порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому просив скасувати оскаржувану постанову і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а ухвала суду –без змін.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звертався до прокурора Чернігівської області зі скаргою в порядку статті 99-1 Кримінально-процесуального кодексу України.

Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суд першої інстанції вірно виходив з того, що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Відповідно до ч. 1 ст. 99-1 КПК України, постанову у слідчого і органу дізнання про відмову в порушенні кримінальної справи може бути оскаржено відповідному прокуророві, а якщо таку постанову винесено прокурором –вищестоящому прокуророві. Скарга подається особою, інтересів якої вона стосується а6о її представником протягом семи днів з дня одержання копії постанови.

Згідно ч. 3 даної статті, постанова судді про відмову в порушенні кримінальної справи може бути оскаржена особою, інтересів якої вона стосується, або її представником протягом семи днів з дня одержання копії постанови в апеляційному порядку.  

Отже, за правилами адміністративного судочинства діяльність осіб, які розглядають скарги в порядку статті 99-1 КПК України не може бути предметом оскарження.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 109 КАС України визначено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Згідно зі ст.ст. 199 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду –без  змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 160, 197, 199, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2009 року –без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:                                                      _____________________В.С. Заяць

                      Судді:                                                     _____________________Г.В. Земляна

                                                                                       _____________________Ю.І. Цвіркун

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація