Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #1124156
УХВАЛА

УХВАЛА                         Справа № 2-к-1 /2007

про визнання на території України

рішення іноземного суду , що не підлягає примусовому виконанню

30 березня    2007 року                                                   Голованівський районний суд

Кіровоградської області

в складі головуючого судді:                                            О.Ф. Бутенко

при секретарі                                                                   Н.П. Швець

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_2, заінтересовані особи - ОСОБА_1, Голованівський відділ РАЦСу Голованівського РУЮ , про визнання рішення іноземного суду , що не підлягає примусовому виконанню , на території України

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернулася до суду з зазначеною заявою і вказала , що 08.08.1987 року  уклала шлюб з громадянином Росії ОСОБА_1.

ОСОБА_1звернувся до мирового суду з позовом до заявниці про розірвання шлюбу . Мировий суддя судової дільниці № 9 Вологодської області 13.11.2003 року задовольнив позов ОСОБА_1Шлюб між ними розірвано.

Заявниці 07.07.2004 року надіслано рішення суду про розірвання шлюбу . З даним рішенням в лютому місяці 2007 року вона звернулася в Голованівський районний відділ реєстрації актів цивільного стану для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу , але їй було відмовлено в зв»язку з тим , що немає рішення суду України про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню.

Просить визнати рішення мирового суду дільниці № 9 м. Вологди Вологодської області Російської Федерації від 13.11.2003 року про розірвання шлюбу між нею та ОСОБА_1. на території України.

В судовому засіданні заявник ОСОБА_2. свої вимоги підтримала і пояснила , що вона звернулася до Голованівського відділу РАЦСу Голованівського РУЮ з рішенням мирового суду дільниці № 9 м. Вологди Вологодської області Російської Федерації від 13.11.2003 року про розірвання шлюбу для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу , але їй було відмовлено , так як немає рішення суду України про визнання актів цивільного стану , зареєстрованих за законом іноземної держави .

Заінтересована особа -   ОСОБА_1в судове засідання не з»явився , про день та час слухання справи повідомлений належним чином .

Заінтересована особа - Голованівський районний відділ реєстрації актів цивільного стану в судове засідання не з'явилась , про день та час слухання справи повідомлена належним чином , в судове засідання надала заяву про слухання справи без її участі , з заявленими вимогами згідна.

Неявка   в   судове засідання заінтересованої сторони , щодо   якої 

 

суду відомо , що їй було своєчасно і належним чином повідомлено про час і місце розгляду справи , не є перешкодою для розгляду клопотання , якщо вона не порушує питання про перенесення його розгляду.

Суд, заслухавши заявника , дослідивши матеріали справи дійшов до висновку, що заява підлягає задоволенню.

Судом встановлено , що 08.08.1987 року заявник уклала шлюб з громадянином  Росії   ОСОБА_1.

ОСОБА_1звернувся до мирового суду з позовом до заявниці про розірвання шлюбу . Мировий суддя судової дільниці 9 м. Вологди Вологодської області Російської Федерації 13.11.2003 року задовольнив його позов , шлюб розірвано.

Заявниці надіслано рішення суду про розірвання шлюбу . З даним рішенням вона звернулася в Голованівський районний відділ реєстрації актів цивільного стану для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу , але їй було відмовлено в зв»язку з тим , що немає рішення суду України про визнання актів цивільного стану , зареєстрованих за законом іноземної держави.

Викладене підтверджується випискою з рішення про розірвання шлюбу , а/ с-43 надані суду матеріали не викликають сумніву, вони являються достовірними та вичерпними.

Суд дійшов до висновку , що звернення заявника до суду викликане необхідністю отримання свідоцтва про розірвання шлюбу , іншого порядку визнання рішення мирового суду дільниці № 9 м. Вологди Вологодської області Російської Федерації від 13.11.2003 року про розірвання шлюбу між сторонами на території України діюче законодавство не передбачає .

Керуючись ст.ст. 11 , 12 Законом України «Про визнання та виконання в Україні рішень іноземних судів» , Угодою про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Російської Федерації від 25.11.1998 року , Методичними рекомендаціями для місцевих судів Кіровоградської області щодо оформлення документів на виконання умов міжнародних договорів України про правову допомогу у галузі цивільного судочинства , ст. ст. 293 ,399,400, 401   ЦПК України,суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_2задовольнити .

Визнати в Україні рішення мирового суду дільниці № 9 м. Вологди Вологодської області Російської Федерації від 13.11. 2003 року про розірвання шлюбу між ОСОБА_1і ОСОБА_2, що не підлягає примусовому виконанню .

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Голованівський районний суд протягом 10 (десяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 5 (п"яти) днів з дня проголошення ухвали.