Справа № 2 – 2348 / 2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 вересня 2010 року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді : Міленка М.П.
при секретарі: Шаповаленко Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ромни справу за позовом ОСОБА_1 до Бобрицької сільської ради, третя особа: Роменська міська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
27.06. 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом, де зазначила про те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її бабуся – ОСОБА_3. Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки загальною площею 0, 0616 га на території садівничого товариства «Електрон» Бобрицької сільради та садовий будинок на цій земельній ділянці на території зазначеного товариства по АДРЕСА_1. Спадкоємцем першої черги цього майна був її батько ОСОБА_2, який лише 7 червня 2010 року у заяві до нотаріального органу відмовився від спащини, тому позивачка не змогла своєчасно у шестимісячний строк звернутись до нотаріального органу про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивачкою підтримані заявлені вимоги.
Відповідач увідомлений про час і місце розгляду справи, в судове засідання не з»явився, надавши письмову заяву про розгляд справи у його відсутності.
Треті особи не заперечують проти заявлених вимог в письмовому поясненні до суду.
Дослідження матеріалів справи свідчить про обгрунтованість звернення, враховуючи наступне.
За змістом ст. ст. 1268 ч. 1 ; 1269 ч. ч. 1, 2; 1270 ч. 1 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Така заява спадкоємцем, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, надається до нотаріальної контори. Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця , який пропустив строк прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви для прийняття спадщини.
Третіми особами у справі визнані позовні вимоги, а відповідачем вони фактично не заперечуються, тому обставини, зазначені в позові, в т. ч. і поважність пропуску звернення з заявою до нотаріального органу, є обгрунтованими і підлягаючими до задоволення, враховуючи надання позивачем доказів, які підтверджують заявлені вимоги: довідок сільради, актових записів.
Витрати по справі покласти на сторони в розмірах, ними понесеними.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215 ЦПК УКраїни, ст. ст. 1268 ч.1, 1269 ч.ч. 1,2, 1270 ч. 1, 1272 ч. 3 ЦК України суд ,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовільнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительці АДРЕСА_2 додатковий строк у три місяці від дня вступу рішення в законну силу для подання до нотаріального органу заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3.
Витрати по справі покласти на сторони.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 10 – ти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 –ти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ: підпис...
КОПІЯ ВІРНА:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ М.П. МІЛЕНКО