Машівський районний суд Полтавської області
Справа № 2-1082/2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2010 року. Машівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого-судді Ряднини В.М.
за участю секретаря: Сизоненко Н.М.
позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши на попередньому судовому засіданні в смт. Машівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
в с т а н о в и в :
В жовтні 2010 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом посилаючись на те, що з відповідачем перебуває у зареєстрованому шлюбі з 14.01.1984р., від спільного шлюбу мають трьох повнолітніх дітей . Спільне життя з відповідачем не склалося, не ведуть спільного господарства та не підтримують стосунків. Відповідач відмовляється добровільно розірвати шлюб в державному органі реєстрації актів цивільного стану. В зв’язку з наведеним позивач просить шлюб розірвати в суді.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 вимоги викладені в позовній заяві підтримала в повному обсязі, відповідач позов визнав та не заперечує проти його задоволення.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього розгляду справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що 14 січня 1984 року зареєстрований шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1. В ід спільного шлюбу мають трьох повнолітніх дітей.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України – суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Відповідно до ст. 24 цього Кодексу – шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.
Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки суд вважає, що сторони втратили взаєморозуміння та взаємоповагу, подальше спільне життя та збереження шлюбу суперечитиме їхнім інтересам, а тому шлюб підлягає розірванню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 24, 110, 112, 116 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 130, 174, 212-215, 218 ЦПК України суд,
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задоволити.
Шлюб, зареєстрований 14 січня 1984 року міським відділом реєстрації актів цивільного стану м. Тирасполь Молдовської РСР, актовий запис № 42 між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 - розірвати.
Прізвище позивачки після розірвання шлюбу залишити – ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Машівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги, а особою, яка не була присутньою під час проголошення рішення в той же строк з дня отримання його копії.
Голова суду: (підпис)
Копія з оригіналом вірна
Голова Машівського районного суду Ряднина В.М.
- Номер: 2/2407/3257/11
- Опис: про визнання права власності на нерухоме майно
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1082
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Ряднина Василь Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.10.2011
- Дата етапу: 22.12.2011